Zdravý batoh a školské tašky

Zdravé batohy, tie ktoré sedia deťom dobre na chrbte? Ktoré to sú? Veď každé dieťa má inú postavu a inú výšku. Keby sme to mali prirovnať k oblečeniu – jeden strih nohavíc nepasuje všetkým. Zdravý batoh lebo školská taška je teda trochu zavádzajúci pojem, ale na druhú stranu sa dá povedať, podľa našej 15-ročnej skúsenosti, že sú tašky do školy, ktoré sedia dobre napríklad až cca 80% detí v určitom výškovom intervale a naopak iné, ktoré treba len 10%.

Aby bolo zrejmé, ktorá značka na tom ako je, pripravili sme pre Vás Veľkú recenziu, kde máte uvedený náš subjetívny pohľad na základe našej skúsenosti v priamom predaji, kde predáme ročne okolo 1300 ks školských tašiek. Nájdete tu iba tie značky, ktoré predávame. Na našich stránkach môžete nájsť ale aj názor na Beckmann a Topgal, ktoré sme predávali v predchádzajúcich rokoch nášho 15-ročného pôsobenia.

Ako poznám, či aktovka alebo ruksak do školy sedí aj môjmu dieťaťu? Pozrite sa na naše videá, kde je porovnanie ako vyzerá taška ktorá na chrbte sedí a ktoré nie.

V tejto kategórii sme pre Vás pripravili tie, kde máme skúsenosť, že dobre sedí vysokému percentu detí a tínedžerov.
Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 12Nasledujúci
Čo pri výbere zohľadniť? V prvom rade výšku dieťaťa. Celkovú konštitúciu dieťaťa a to ako má široké ramená.

A čo je najdôležitejšie, aby bol batoh zdravý? Aby ju dieťa alebo teenager správne nosili. To znamená správna dĺžka a nastavenie ramenných popruhov. Plus nosiť najťažšie veci čo najbližšie chrbtu.

Chcete, aby vám dlho vydržala? Investujte do výškovo nastaviteľného chrbtového systému. Vydrží výškový rozdiel 40 – 50 cm.

Má už teraz dieťa problémy s chrbticou? Zaobstarajte mu batoh alebo aktovku s bedrovým pásom: Step by Step, Bagmaster, Ergobag (uvádzame tu zoznam iba tých, ktoré sú ergonomicky dobre spracované). Bedrový pás rozloží váhu aj na bedrá. Iste poznáte tento efekt z nosenia krosna.

Prečo je to vlastne všetko dôležité? Alebo kedy je to dôležité? Keď Vaše dieťa nosí veľkú záťaž a/lebo keď nemá dostatok pohybu. Deti sa majú hýbať vo veku od 5 do 17 rokov denne aspoň 60 minút, a to v strednej intenzite, pri ktorej sa zadýchajú (alebo sa im zrýchli tep). Dôležitý je aj neorganizovaný pohyb. Ide totiž nielen o získanie pohybovej gramotnosti kvôli predchádzanie úrazom, ale aj o správne držanie tela, imunitu a správny vývoj dieťaťa vrátane psychiky.

Čo sa snažiť docieliť? Aby toho nosil,-a čo najmenej. Čo môže nechať v škole, nechať v škole. Vodu do fľaše doplniť v škole. Váha plnej tašky do školy by mala zodpovedať 10 – 15 % váhy dieťaťa. Tj. ak váži napríklad 25 kg, tak necelé 4 kg.

Myslíte ekologicky? U nás zakúpené použité a zachovalé ruksaky i aktovky vykupujeme do nášho bazáru.





Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX