Kreatívne tvorenie a vyrábanie s deťmi

Vymeňte víkendové spoločenské hry za kreatívnu činnosť. Užite si čas s deťmi naplno a zároveň spoločne tvorte. V našej širokej ponuke nájdete aktivity pre deti od 3 do 10 rokov. Pre najmenších zvoľte vyfarbovanie alebo mozaiky, o niečo staršie deti sa môžu venovať kreatívnej výrobe z papiera a pre najstarších môžeme vrelo odporučiť maľovanie pieskom alebo poďla čísel.

Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 78Nasledujúci

Ako si vybrať z toľkých možností pre tvorbu s deťmi? Napovie vám vek a záujmy vášho dieťaťa.

Kreatívne tvorenie pre najmenšie deti (2 roky)
Vo veku dvoch rokov už vaše dieťa dokáže držať ceruzku alebo pastelku, navliekať korálky alebo stavať z kociek. Na rozvoj jeho motoriky sú ideálne omaľovánky alebo mozaiky pre menšie deti.


Vyrábanie s deťmi od 3 rokov
S 3-ročným dieťaťom sa už môžete pustiť do kreatívnych činností s papierom. Už dokáže vystrihovať (najlepšie pod pozorným dohľadom) a lepiť, takže môžete vyrábať papierové modely zvieratiek a skladať modely dohromady. Dieťa v tomto veku rado skúša rôzne veci a napodobňuje dospelých, preto sa nebojte trochu experimentovať a vyskúšajte s dieťaťom rôzne kreatívne sady. Takto najlepšie zistíte, čo vás bude spoločne najviac baviť.

Tip: Budete spoločne tvoriť z papiera? Nezabudnite svojmu dieťaťu zaobstarať kvalitné nožnice a lepidlo. V kategórii školské potreby nájdete všetko, čo potrebujete na tvorbu s deťmi.

Kreatívne tvorenie pre deti od 10 rokov
Staršie deti budú potrebovať väčšiu kreatívnu výzvu. Namiesto klasických omaľovánok im zaobstarajte sadu na maľovanie podľa čísiel, maľovanie pieskom alebo diamantové maľovanie. Môžu tiež vyskúšať vyšívanie, šitie alebo origami. Najväčšia zábava bude, keď budete tvoriť spoločne ako rodina. Môžete dokonca usporiadať súťaž o to, kto prvý dokončí obrázok alebo poskladá model. Bude to popoludnie, na ktoré sa len tak nezabudne.

Tip: Baví vaše dieťa maľovanie? Kúpte mu vodové farby. Majú bohatšie farby ako tradičné vodové farby a teraz sa vyrábajú tak, aby boli úplne bezpečné pre zdravie.

Tvorenie s deťmi na Veľkú noc
Pridajte do svojich veľkonočných (alebo vianočných) tradícií spoločné tvorenie. Veľkonočné tvorenie pre deti môže zahŕňať rôzne papierové výrobky, ako aj klasické a obľúbené zdobenie veľkonočných vajíčok. Vyskúšali ste napríklad gélové farby na vajíčka?

Tip: Inšpirujte sa našimi návodmi na jarné tvorenie s detmi.
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX