Pripravte si jarné a veľkonočné dekorácie

Zima sa nám blíži ku koncu a na scénu prichádza jar. Slnečné lúče už nadobúdajú na sile, príroda sa prebúdza, čoskoro nám začnú robiť radosť narcisy, prvosienky a tulipány. Máme pre vás 5 tipov na jarné a veľkonočné tvorenie, ktoré deti zabavia a zároveň si vytvoríte jar aj u Vás doma.


 

Nielen veľkonočný zajačikovia

Na výrobu veselých farebných zajačikov Vám bude stačiť tvrdý farebný papier, nožnice, nalepovacie oči a fixky alebo pastelky. Na farebný papier si obkreslite šablónu zajaca a vystrihnite. Potom stačí nalepiť oči a domaľovať tvár. Zajačikov môžete vyrábať aj z farebného dekoračného filcu.
 

Kraslice

Za chvíľu náš čaká Veľká noc a s nimi spojené zdobenie vajíčok. Staršie deti môžu zdobiť voskom, stačí Vám pár voskoviek, ktoré nalámete do plechovej nádoby a rozohrejete vo vodnom kúpeli. Na vajíčka môžete vosk nanášať pomocou špendlíka s guľatou hlavičkou, ktorý zapichnete do obyčajnej ceruzky s gumou. Pre menšie deti odporúčame dekoračné fixky alebo akrylové farby, ktorými môžu maľovať podľa fantázie, prípadne je možné vajíčka dozdobiť samolepkami.


 

Zdobenie okien

Nezabudnite ani na výzdobu okien. Jednoduchšou cestou sú adhézne fólie na sklo, ktoré potom môžete odlepiť a schovať na ďalší rok. Ďalšou možnosťou sú farby na sklo. Do euroobalu vložte vybraný obrázok, alebo šablónu a na euroobal naneste farby. Akonáhle farba uschne, stačí obrázok zlúpnuť z fólie a premiestniť na okno.
 

Pieskovanie

Maľovanie pieskom je obľúbenou aktivitou pre malých aj veľkých. V ponuke nájdete veľké množstvo jarných aj veľkonočných šablón na vymaľovanie farebným pieskom. Obrázky môžete zarámovať alebo vložiť do euroobalu a pripevniť na stenu alebo napríklad na nástenku.
 

Zažehľovacie korálky

Zajačiky, veľkonočné vajíčka, jarné kvety a ďalšie obrázky môžete vytvoriť zo zažehľovacích korálikov, fantázii sa medze nekladú :). Zažehleným výrobkom môžete pretiahnuť niť alebo špagát a zavesiť ho napr. na vetvičky vo váze, vznikne tak krásna jarná dekorácia. Budete na to potrebovať zažehľovacie korálky, podložku, na ktorú vyskladáte obrázok a neskôr aj žehličku a papier na pečenie, cez ktorý obrázok zažehlíte.


 

Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX