Tašky pre prvákov

Školské tašky pre prváčikov musia spĺňať radu kritérií. Nie je to len správna veľkosť, optimálna váha alebo anatomicky tvarovaný chrbát, ale aj mnoho doplnkových funkcií, ktoré je vhodné vyberať na mieru konkrétneho prváčika. Len tak docielite to, že si vaše dieťa udrží správne držanie tela alebo pri každodennej výučbe nájde vždy rýchlo školské pomôcky. Pre správny výber zohľadňujúci typ postavy, vlastnosti dieťaťa alebo požiadavku na cenu, sme vám pripravili porovnanie modelov v recenzii školských aktoviek a batohov. Uvidíte tu porovnanie ergonómie, váhy, hrudných popruhov, atď. Akonáhle budete vedieť svoje požiadavky, ľahko získate ponuku použitím filtrov.
 
Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 37Nasledujúci

Hama 4,9

Nemecký certifikát AGR pre radu Step by Step, stredná a vysoká cenová kategória.
Výrobca: Nemecko, krajina pôvodu: Čína
Firma je vyhlásená prepracovanou výstupnou kontrolou, čomu zodpovedá vysoko nastavená laťka kvality obľúbených tašiek Step by Step (Touch2 s Fidlock zámkom). Pretože Hama berie vážne stav nášho životného prostredia, od roku 2020 vyrába radu Step by Step z recyklovaných PET fliaš. Dajú sa odporučiť aj pre deti s chybným držaním tela pri dokúpení originálneho bedrového popruhu k Touch2. Modely Cloud, Space a Grade majú polstrovaný bedrový popruh už v cene. Lacnejšia rada Hama pre prváčikov „super ľahká“ váži iba 750 g.

Bagmaster4,4

Vysoká kvalita prevedenia, stredná cenová kategória.
Výrobca: Česko, krajina pôvodu: Čína
Bagmaster zaručuje kvalitu predľženú na 3 roky. Zameriava sa hlavne na výrobu batohov do školy. Deťom dobre sedia vďaka prepracovanej ergonómii chrbta, vyznačujú sa praktickosťou, jednoduchou manipuláciou a majú ľahko ovládateľné zipsy. Kvalita ušitia a použitých materiálov zaručuje dlhú životnosť. Radu PRIM môžeme odporučiť deťom od cca 116 cm a modely BETA, VEGA a LUMI sú vhodné skôr pre vyšších prváčikov.

Herlitz4,8

Odborne spracovaná ergonómia chrbta, stredná a vyššia cenová kategória.
Výrobca: Nemecko, krajina pôvodu: Čína
Značka Herlitz Modely Smart a Loop sú vhodné pre stredne veľké a malé deti. Tiež odľahčený model Ultralight, ktorý váži iba 730 g je určený pre tých najmenších, dobre sedia a patria medzi najlepšie v pomere cena a výkon. Herlitz kladie veľký dôraz na bezpečnostné prvky vrátane použitia fluorescenčných materiálov, ktoré majú aj modely Filolight a Softlight.

Ergobag4,8

Vysoká kvalita prevedenia, vychádza z vysokohorského strihu, vysoká cenová kategória.
Výrobca: Nemecko, krajina pôvodu: Čína
Konštrukcia Ergobag Prime vychádza z vysokohorského strihu tašiek na chrbát. Majú všetky doplnky, ktoré prispievajú k lepšiemu usadeniu na chrbte, ako hrudný popruh, doťahovacie pásky, dokonalé odvetranie chrbta i polstrovaný bedrový popruh. Majú výškovo nastaviteľný chrbtový systém, teda rastú s dieťaťom od 1. do 4. triedy. Fľaša na pitie má svoje miesto vo vnútri, aby bola školská taška celkovo vyvážená. Vyrába sa z recyklovaných PET fliaš.

Stil 4,4

Populárne detské motívy, nižšia až stredná cenová kategória.
Výrobca: Česko, krajina pôvodu: Čína
Stil predávame niekoľko rokov a z jeho modelov jednoznačne odporúčame školskú anatomickú aktovku s Fidlock zámkom a plastovým dnom. Je praktická, prepracovaná do detailov, prispôsobená ergonomicky chrbtu vašich školákov a pôsobí na chrbte veľmi kompaktne. Predávame ju samostatne aj v setoch s ďalšími školskými potrebami. Pre vyššie deti sú určené batohy Junior s výškovo nastaviteľnými ramennými popruhmi.

 

Ars Una4,5

Originálna grafika, praktickosť a priestrannosť modelov, nižšia až stredná cenová kategória.
Výrobca: Maďarsko, krajina pôvodu: Čína
Ars Una si získala srdcia mnohých mamičiek. Jej modely sú priestranné, stabilné, ľahko sa zatvárajú vďaka zámku Fidlock a dokonca majú výškovo nastaviteľné ramenné popruhy s ľahkým ovládaním. Nájdete na nich maľovaného jednorožca, kone, srnku pre dievčatá či Real Madrid a FC Barcelonu pre chlapcov. Má verziu pre prváčikov, strih vhodný pre deti od 3. triedy a niekoľko modelov pre študentov.

Belmil4,5

Vysoká kvalita prevedenia, nižšia až stredná cenová kategória.
Výrobca: Srbsko, krajina pôvodu: Srbsko, Europa
Okrem značky Emipo a Ulitaa jediný európsky výrobca. Má radu pre veľmi drobné deti Belmil Minifit a pre väčšie 403-13. Tie majú plastové dno, viac pohyblivých prepážok v hlavnej komore a vďaka bohatému polstrovaniu sedí veľmi pekne na chrbte väčšine detí. Dajú sa ľahko identifikovať medzi ostatnými vďaka originálnej grafike, 3D motívom a kvalitným nášivkám.

Topgal4,0

Pekná grafika a vysoká kvalita prevedenia, stredná cenová kategória.
Výrobca: Česko, krajina pôvodu: Čína
Chrbtová konštrukcia školských batohov je riešená buď lisovaným chrbtom alebo hliníkovým rámom, ktorý bohužiaľ nezodpovedal v roku 2021 ergonómii chrbta detí, ako môžete vidieť na fotografii v našom článku názor na značku Topgal. Toto foto sme zverejnili po 4 rokoch upozorňovania na problém a ihneď s nami Topgal ukončil spoluprácu. Názor na značku Topgal.

Oxybag4,1

Licenčné motívy, nižšia až stredná cenová kategória.
Výrobca: Česko, krajina pôvodu: Čína
Veľmi rozšírená značka, známa originálnou grafikou, žiadanými detskými motívmi a licenčnými motívmi Ľadové kráľovstvo, Minecraft, Jurský park a Spiderman. Jej školský bestseller je model Premium s termoizolačným vreckom na desiatu. Model Light váži iba 900 g.

TIPY pre malých školákov

  • Termoizolačné vrecko na desiatu,
  • magnetický zámok s technológiou Fidlock, vďaka ktorému ľahko otvoria aj zatvoria klopu aj deti s horšou motorikou,
  • plastový box na zošity, ktorý je ľahučký oproti klasickým kartónovým doskám,
  • cenovo výhodné sety, v rovnakom motíve bývajú vrecká na prezúvky, peračníky, dosky na zošity, zástery, peňaženky a ďalšie školské potreby.

Hviezdičky udelené jednotlivým značkám sú naším súkromným hodnotením, vychádzajú z našich dlhoročných reálnych skúseností a sú komplexným pohľadom na kvalitu ušitia, ergonómiu chrbta, kvalitu použitých materiálov, doplnkov a ľúbivosťou grafiky. Vybrali sme značky, ktoré odporúčame tiež v predajni. Zahrnuli sme aj to, že niektoré modely konkrétneho výrobcu sú viac podarené a niektoré menej.
Aktualizované 3. 3. 2023

Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX