Potrebujete poradiť?

Máte otázku? napíšte nám

Alebo volajte (+421) 777 555 226

Školské tašky

V širokej ponuke vyberajte pomocou kategórií a filtrov. Väčšina sortimentu má spevnený, mäkko polstrovaný a anatomicky tvarovaný chrbát, ktorý kopíruje tvar chrbtice vašich detí. Nechýba ani reflexné prvky, mäkko vystužené popruhy alebo hrudné popruhy (ktoré sa prípadne dajú ku každej taške dokúpiť). Rady a najčastejšie otázky k výberu pre prvákov aj pre tých starších školákov Vám radi zodpovieme.

Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 64Nasledujúci

Aktovka alebo batoh?

Školská aktovka má pevný tvar, jednu komoru a otvárateľné veko, má pevné dno a je stabilná. Je vhodná pre deti od 1. - 4. triedy. Jej výhodou je prehľadnosť, stabilita aj po vybratí učiva a veľký výber aj pre drobné deti menšieho vzrastu.
Školský batoh má väčšinou viac komôr a uzatvára sa pomocou zipsov. Sú aj také, ktoré sú jednokomorové a uzatvárajú sa stiahnutím zipsov s prekrytým vekom. Niektoré typy majú aj spevnené steny. Sú vhodné pre všetkých žiakov i študentov. Ak vyberáme pre prváčikov, potom výhodou je módny vzhľad. Väčšinou sú vyššie a len máloktoré z nich sú vhodné pre štandardne veľkých alebo malých prváčikov.

Aby dobre sedela

Ergonómia chrbta tašky by mala odrážať zakrivenie chrbtice. Väčšine výrobcom sa to darí dobre zaisťovať, niektorým však horšie, napriek tomu, že už majú vybudované dobré meno. Náš názor nájdete v článkoch u jednotlivých výrobcov. Pre Vás je dôležitá výška tašky, a to z toho dôvodu, aby mohla na chrbte dieťaťa dobre sedieť. Príliš veľká ani malá nemôže odrážať zakrivenie chrbtice.

Ramenné popruhy

Dĺžka je vždy nastaviteľná a nestretávame sa so zlou šírkou (min. 3 cm). Často však býva problém s našitím ramenných popruhov blízko pri sebe alebo ich zlou ergonómiou. Navyše každej postave sedí niečo iné s čím sa stretávame hlavne u študentov. Ako vybrať študentský batoh

Posuvný chrbtový systém

Aby dlhšie vydržala, posúvate výšku umiestnenia ramenných popruhov. Keďže tento posuvný systém niečo váži, má zmysel ho kúpiť v momente, keď výška dieťaťa zodpovedá najnižšiemu umiestneniu posuvného systému.

Viditeľnosť

Dobrú viditeľnosť za zlého počasia zvyšujú fluorescenčné farby, ktoré sú napr. v Nemecku veľmi žiadané. U nás je kladený dôraz na reflexné prvky pre pohyb v tme. Tie odporúčame vždy zo všetkých strán - tj. na ramenných popruhoch, z boku a spredu. Nezabúdajme na ne aj u starších detí a študentov, ktorí sa už pohybují v tme sami.

Ako ju nosiť?

Dôležitá je úprava dĺžky ramenných popruhov, prípadne dotiahnutie prídavných popruhov v hornej časti. Viď. naše video.

Prečo práve u nás?

Vďaka našej predajni vieme, aký batoh doporučiť, ktorý sedí malým, veľkým, bucľatým, ... Pre nás to nie sú iba EAN kódy. Na eshope je veľa filtrov vďaka ktorým si vo veľkej ponuke ľahko vyberiete. K tomu Vám môžu pomôcť aj články o jednotlivých výrobkoch alebo ďalších skúsenostiach z praxe. Radi Vám tiež s výberom poradíme online alebo telefonicky. Od začiatku našej 12-ročnej existencie organizujeme školenie s fyzioterapeutom a poznáme dokonale ponuku na slovenskom trhu.
Vaša spokojnosť je náš cieľ.

Čo všetko existuje – detaily, vylepšenia?

8) Často žiadané sú hrudné popruhy, tie je však možné zakúpiť i zvlášť, a tak na to pri výbere nemusíte brať ohľad. Vďaka bedrovým popruhom môžete preniesť váhu tašky a hlavne jej obsahu na bedrá, rovnako ako napr. u krosny. Odporúčame u školákov a študentov so skoliózou a inými vadami chrbtice. Pre študentov býva v hornej časti výstup pre USB kábel a vo vnútornom vrecku potom USB zástrčku.

Ako dlho vydrží ?

Často vydrží dlhšie ako je možné ju / ho nosiť. Dieťa z nej / neho vyrastie rovnako ako z nohavíc. Dĺžka nosenia môže byť rôzne dlhá. Najčastejšie prvá výmena nastáva v tretej alebo štvrtej triede. Ďalej potom po cca 3 rokoch podľa rastu. Predáva sa viac dievčenských než chlapčenských a nie je to zastúpením v populácii. Skrátka dievčatá sú parádivejšie :-)

Hmotnosť

Tie najľahšie aktovky vážia už okolo 600gr., kvalitné batohy potom okolo 800gr. (myslené s polstrovaným chrbtom). Tie ľahšie majú často použitú polyuretánovú penu, ktorá , je na pohmat tvrdšia ako klasické mäkké polstrovanie. U študentských batohov môže byť známkou nedostatočného vystuženia, ktoré je pre nosenie obsahu o väčšej hmotnosti nutné. Naša skúsenosť je, že u tašiek pre prvákov tento problém nenastáva.

Nepremokavosť

Použité materiály sú impregnované bežným záterom. Malý dáždik, poprchávanie vydržia. Pláštenku možno dokúpiť, ale deti ju veľmi málo využívajú.

Kvalita šitia, materiálov, značky a ceny

Sú výrobcovia, ktorých tovar sme nezaradili do ponuky práve vďaka ich kvalite a prevedeniu. Ak chcete znížiť riziko výskytu vady, uverejnili sme pre Vás článok s našou štatistikou reklamácií jednotlivých výrobcov za posledné dva roky. Všeobecne čím vyššia cena u značiek v našej ponuke tým vyššia kvalita. Na druhú stranu aj so správne veľkostne zvolenou, lacnejšiou, taškou môžete byť spokojní.

Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

14.11.

Tipy na darčeky - spoločenské hry

V dnešnej dobe zapojiť deti doma do iných aktivít ako sú hry na počítači alebo tablete býva čoraz viac zložitejšie. A tak sme dali s kolegyňami hlavy dohromady a vybrali pre Vás doskové hry, ktoré doma s deťmi rady hráme. Rozdelenie podľa veku sme si u niektorých dosiek upravili, ale uvádzame aj odporúčaný vek od výrobcu.

14.09.

Ako správne obúvať deti?

Je správne nosiť barefoot topánky alebo naopak topánky s vytvarovanou podporou klenby? Čo je pri výbere podstatné?

30.08.

Školské pomôcky – vychytávky a zaujímavosti

Vedeli ste, že existuje zvýrazňovač so zmizíkom, že gumovacie pero s vymeniteľnou náplňou môžete mať aj v modernom designe? A veľa ďalšieho.

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

MenuX

InformaceX