Školské tašky

V širokej ponuke vyberajte pomocou kategórií a filtrov. Väčšina sortimentu má spevnený, mäkko polstrovaný a anatomicky tvarovaný chrbát, ktorý kopíruje tvar chrbtice vašich detí. Nechýba ani reflexné prvky, mäkko vystužené popruhy alebo hrudné popruhy (ktoré sa prípadne dajú ku každej taške dokúpiť). Rady nájdete v článkoch ako vybrať aktovku pre prváčikov a ako vybrať batoh do školy pre teenagerov a najčastejšie otázky Vám radi zodpovieme.

Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 83Nasledujúci

Aktovka alebo batoh?

Školská taška pre prvákov má pevný tvar, jednu komoru a otvárateľné veko, má pevné dno a je stabilná. Je vhodná pre deti od 1. do 4. triedy. Jej výhodou je prehľadnosť, stabilita aj po vybratí učiva a veľký výber aj pre drobné deti menšieho vzrastu. Školský batoh má väčšinou viac komôr a uzatvára sa pomocou zipsov. Niektoré typy majú aj spevnené steny. Sú vhodné pre všetkých žiakov aj študentov. Ak vyberáme pre prváčikov, potom výhodou je módny vzhľad. Väčšinou sú vyššie a len málo z nich je vhodných pre štandardne vysokých alebo menších prvákov.

Aby dobre sedela

Ergonómia chrbta nie je iba o tvrdosti, tvare a polstrovaní, ale aj o nasadení ramenných popruhov. Deti majú rôzne postavy a tak im môžu sedieť rôzne tašky. Napriek tomu o niektorých je možné povedať, že sedia väčšine a iné zase málo komu, a to aj keď má značka vybudované dobré meno. Náš názor nájdete vo veľkej recenzii tašiek do školy, ktorú pravidelne updatujeme. Pre Vás je pri výbere dôležitá výška tašky, a to z toho dôvodu, aby mohla na chrbte dieťaťa dobre sedieť. Príliš veľká ani malá sa nemôže opierať o kostrč a tak rozkladať jej váhu medzi ramená a panvu.

Ramenné popruhy

Dĺžka je vždy nastaviteľná, často sa stretávame s príliš širokými a hlavne zle tvarovanými popruhmi. Problémom býva našitie ramenných popruhov, sú často blízko pri sebe alebo v zlom sklone. Viac sa tejto téme venujeme v kategórii Zdravý batoh.

Posuvný chrbtový systém

Aby dlhšie vydržala, posúvate výšku umiestnenia ramenných popruhov. Aby bol posuvný systém využitý naplno, má zmysel ho zaobstarať v momente, keď výška dieťaťa zodpovedá najnižšiemu umiestneniu posuvného systému. Berte do úvahy aj vyššiu váhu a cenu.

Viditeľnosť

Dobrú viditeľnosť za zlého počasia zvyšujú fluorescenčné farby, ktoré sú napr. v Nemecku veľmi žiadané. U nás je kladený dôraz na reflexné prvky pre pohyb v tme. Tie odporúčame vždy zo všetkých strán – tj na ramenných popruhoch, z boku a spredu. Nezabúdajme na ne aj u starších detí a študentov, ktorí sa už pohybujú v tme sami.

Ako ju nosiť?

Dôležitá je úprava dĺžky ramenných popruhov, každý model by mal končiť uprostred krížovej kosti chrbta dieťaťa. Prípadne sa doťahujú prídavné popruhy v hornej časti. Pozri naše video. Odporúčame deťom pravidelne kontrolovať správne nastavenie na chrbte podľa nášho návodu.

Prečo práve u nás?

Vďaka našej predajni vieme, akú aktovku odporučiť, aby sedela malým, veľkým, bucľatým,… Pre nás to nie sú len EAN kódy. Na eshope je veľa filtrov vďaka ktorým si vo veľkej ponuke ľahko vyberiete. K tomu Vám môžu pomôcť aj články o jednotlivých výrobkoch alebo ďalších skúsenostiach z praxe. Radi Vám tiež s výberom poradíme online alebo telefonicky. Od začiatku našej 14-ročnej existencie organizujeme školenia s fyzioterapeutom a poznáme dokonale ponuku na slovenskom trhu. Vaša spokojnosť je náš cieľ.

Čo všetko existuje – detaily, vylepšenia?

8) Často žiadané sú hrudné popruhy, ktoré je možné zakúpiť aj zvlášť, a tak na to pri výbere nemusíte brať ohľad. Vďaka bedrovým popruhom môžete preniesť váhu obsahu na bedrá, rovnako ako napr. pri krosnách. Odporúčame u školákov a študentov so skoliózou a inými chybami chrbtice. Pre študentov býva v hornej časti výstup pre USB kábel a vo vnútornom vrecku potom USB zástrčka.

Ako dlho vydrží ?

Často vydrží dlhšie, ako je možné tašku nosiť. Dieťa z nej vyrastie rovnako ako z nohavíc. Dĺžka nosenia môže byť rôzne dlhá. Najčastejšie prvá výmena nastáva v tretej alebo štvrtej triede. Ďalej potom po cca 3 rokoch podľa rastu. Predáva sa viac dievčenských ako chlapčenských a nie je to zastúpením v populácii. Skrátka dievčatá sú parádivejšie :-)

Hmotnosť

Tie najľahšie aktovky pre prváčikov vážia už okolo 600 g, kvalitné batohy do školy potom okolo 800 g (myslené s polstrovaným chrbtom). Tie ľahšie majú často použitú polyuretánovú penu, ktorá je na pohmat tvrdšia ako klasické mäkké polstrovanie. U väčších, študentských môže byť nízka váha známkou nedostatočného vystuženia, ktoré je na nosenie obsahu s väčšou hmotnosťou nutné. Naša skúsenosť je, že u tých pre prvákov tento problém nenastáva.

Nepremokavosť

Materiál batohov a aktoviek do školy Použité materiály sú impregnované bežným záterom. Malý dáždik, poprchávanie vydrží. Pláštenku je možné dokúpiť, avšak deti ju veľmi málo využívajú.

Kvalita šitia, materiálov, značky a ceny

Sú výrobcovia, ktorých tovar práve vďaka ich kvalite a prevedení sme nezaradili do ponuky. Pokiaľ chcete znížiť riziko výskytu vady, uverejnili sme pre Vás článok s našou štatistikou reklamácií jednotlivých výrobcov za posledné dva roky. Všeobecne čím vyššia cena u značiek v našej ponuke, tým vyššia kvalita. Na druhú stranu aj so správne veľkostne zvolenou lacnejšou školskou taškou môžete byť spokojní.

Aktualizované: 3. 3. 2023

Najhľadanejšie kľúčové slová

Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX