Detské mozaiky a korálky (aj nažehlovacie)

Navliekanie korálikov je skôr doménou šikovných dievčatiek. Ale keď chlapcov presvedčíte vziať do ruky niť či gumičku a začnú navliekať tie podivné guličky s dierkou uprostred, vzniknú nádherné korále pre mamičku. Skvelým darčekom pre rozvoj jemnej motoriky, fantázie a trpezlivosti pre deti 5 - 9 rokov sú sady korálikov, a to aj z dreva, sady korálikov na výrobu náramkov alebo šperkov.

 
Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 5Nasledujúci

Zažehľovacie korálky fungujú podobne. Deti precvičia ako jemnú motoriku, tak koncentráciu. A je to úplne skvelá relaxácia! Deti môžu vytvoriť mamičkám či babičkám krásne podtácky alebo obrázky do kuchyne. Stačí mať špeciálnu podložku s hrotmi, korálkami najrôznejších farieb a ide sa tvoriť! Postup práce s korálkami nájdete nižšie. V ponuke máme korálky dánskej firmy Hama.

TIP! Ako sa pracuje s nažehľovacími korálkami? Korálky napichujeme na hroty podložky. Až sme s tvarom a farbami spokojní, prikryjeme celú plochu papierom na pečenie a prechádzame žehličkou zapnutou na maximum bez naparovania. Prechádzame tak dlho, kým sa korálky k sebe nespečú a nedržia pri sebe. Po zažehlení nechajte dielo chvíľu vychladnúť a následne ho opatrne zložte z podložky. Skúsení kreatívci odporúčajú prežehliť vaše dielko aj z druhej strany a zaťažiť napríklad knihou.
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

30.10.

Detské obliečky - čo je dobré vedieť

Vedeli ste, že mikroplyš môže byť aj bavlnený? Nové materiály a ich prehľad.

MenuX

InformaceX