Kriedy

V ponuke máme klasické kriedy na tabule, ktoré sú vhodné nielen na drevené školské tabule, ale aj na vonkajšie použitie. Ak sa však vaše deti chcú pustiť do veľkého maľovania, potom radšej vyberajte medzi kriedami na chodník. Máme biele, farebné, štvorhranné, okrúhle, po 6, 10 či 12 kusoch, v papierových škatuľkách i plastových vedrách.
U nás nájdete tiež umelecké kriedy mastné i suché určené aj pre náročnejšiu klientelu. Mastné sú veľmi pevné, dobre priľnavé k povrchu a v širokej škále farebných odtieňov. Nechýbajú ani varianty na sklo a porcelán do výroby. Suché prašné typy sa používajú výhradne na papier, ľahko sa rozmazávajú a vytvárajú jemné prechody.
 A ak chcete vyskúšať kresbu uhľom, u nás kúpite značku Koh-i-noor (Kohinoor). Nižšie nájdete pár tipov, ako s ním kresliť.
Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 3Nasledujúci
Uhoľ používali už pravekí ľudia na jaskynné maľby. Takže prečo ho nevyužiť pri kreatívnym tvorení s deťmi? Vytvoríte originálne kresby, krásne tieňovanie a hlavne nebudú vadiť nepresnosti pri práci. Kresbu totiž teňujete rozmazáváním. Len sa trochu ušpiníte. Je vhodný na drevo, omietku, papier i plátno. Aký kúpiť - prírodný alebo umelý?

Prírodné uhoľ zanecháva jemnejšiu a živšiu stopu. Je síce bledší než umelý, ale je mäkší, pekne kĺže po papieri a lepšie sa rozmazáva. Vyrába sa pálením dreva z lipy, využíva sa aj jelša, vŕba alebo aj révové drevo. Je to 100% prírodné drevo bez chémie. Ak vaše dieťa kúsok ochutná, nič sa nedeje. Bude len špinavé.
Umelý uhoľ má sýtu a rovnomernú stopu, lepšie priľne na povrchu a je vhodný pre kombináciu s inými technikami kreslenia. Je však krehkejší. Je to zmes čierneho prachu zo sadzí a rastlinného spojiva, ktorá sa lisuje. Gradácia (tvrdosť) umelého typu: 1-mäkká, 2-stredná, 3-tvrdá. Pri tvorení s deťmi skúste č.2.
Príbuzným uhlu je rudka, ktorá je doplnkom pri kreslení uhľom, má hnedú farbu alebo sépie v rôznych odtieňoch.

Omrvinky z kreslenia stačí odfúknuť a nechcené tiene odstrániť tvárlivou gumou. Gumujte ale veľmi opatrne, môžete umastiť podklad. Dobre poslúži aj chleba. Kresbu je vhodné zafixovať. Pri výtvarke s deťmi bude stačiť lak na vlasy. Inak sa dá kúpiť fixátor v spreji či fixírka.
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

17.06.

Správny úchop ceruzky

Aby sa písanie stalo od prvých chvíľ radosťou a nie frustráciou pre dieťa aj rodičov, je dôležité, aby sa rozvíjalo správne od samého začiatku. Správny úchop je dôležitý.

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

MenuX

InformaceX