Koh-i-noor

Ceruzky Koh-i-noor, Progressa, akrylové farby alebo versatilky, kto ich nepozná, ako by nebol.
Spoločnosť s dlhoročnou tradíciou KOH-I-NOOR HARDTMUTH sídliaca v Českých Budějovicích je v súčasnosti jedným z najväčších svetových producentov a distribútorov umeleckých, školských a kancelárskych potrieb. V ich sortimente nájdete viac ako 3000 produktov, medzi ktoré patria predovšetkým ceruzky, anilinky, ale aj uhly, rudky, pastely, pastelky, kriedy, olejové, temperové, akrylové a vodové farby, tuše, veľký výber písacích a rysovacích potrieb, gumy a celý rad ďalších pomôcok.
Firma neustále sleduje vývojové a módne trendy v obore, aby svojim kreatívnym zákazníkom mohla vždy ponúknuť to najlepšie a v tej najvyššej kvalite. Od roku 1848 funguje továreň v Českých Budějovicích, ktorá dodnes zaisťuje najväčší objem výroby KOH-I-NOOR HARDTMUTH. S ďalšími závodmi v Mestci Králové, Broumově či Milevsku je možné väčšinu produkcie označiť za české výrobky. Výnimku tvorí divízia popisovačov vyrábaných v Bulharsku. Dbá tiež na inováciu technológií a výrobných procesov v súlade so životným prostredím.
História
Úspešný podnik bol založený už roku 1790 Jozefom Hardtmutom vo Viedni. Neskôr jeho synovia presunuli výrobu do novopostavenej továrne v Českých Budějovicích. Výroba grafitovej tuhy z grafitu a ílu bola patentovaná už v roku 1802 a princíp strojovej výroby či členenie ceruziek podľa tvrdosti bol čoskoro prevzatý ako celosvetový štandard. Firmu preslávila ikonická žltá ceruzka 1500, ktorá roku 1900 získala prestížne ocenenie, stala sa najznámejšou ceruzkou na svete a po jej úspechu došlo aj k prevzatiu mena Koh-i-noor do názvu spoločnosti.
Viete, ale čo slovo Koh-i-noor vôbec znamená?
Názov bol odvodený od vzácneho bezfarebného diamantu, ktorý je súčasťou britských korunovačných klenotov a v preklade znamená Hora svetla.

Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 8Nasledujúci
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

17.06.

Správny úchop ceruzky

Aby sa písanie stalo od prvých chvíľ radosťou a nie frustráciou pre dieťa aj rodičov, je dôležité, aby sa rozvíjalo správne od samého začiatku. Správny úchop je dôležitý.

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

MenuX

InformaceX