Topgal 2020 - nové modely študentských batohov

Českú značku Topgal majú radi nielen naši prváci, ale aj starší žiaci a teenageri. Študentské batohy ponúkajú širokú škálu farieb a motívov. Tento rok majú nové chlapčenské modely pekné tlmenejšie farby, doplnené kontrastnými zipsami. Dievčenským modelom dominuje ružová a zeleno-modrá kombinácia.
 
Prečo vybrať značku Topgal?
 
 • renomovaná česká značka (výroba Čína)
 • certifikácia ITC Zlín
 • kvalitné ušitie a použité materiály
 • dôraz na bezpečnostné prvky a praktickosť vnútorného usporiadania
 • percento reklamácií u Detskyeshop s.r.o. v roku 2019: 1,22 %

Študentské tašky Topgal majú polstrovanie chrbta z molitanu a dve hliníkové výstuhy. Prvá je odnímateľná a zľahka anatomicky tvarovaná. Je lepšie skonštruovaná ako hliníkový rám pre 1. stupeň. Druhá hliníková výstuha je zašitá v spodnej časti chrbta, a to vodorovne po celej šírke. Celý chrbát je vystužený. Na chrbte sú mäkké polstrované časti. Tohtoročné modely majú oproti minuloročným okrem nich aj nízke polstrovanie v celej časti chrbta. Všetky modely majú reflexné prvky vpredu, na ramenných popruhoch, aj na bočnej strane (okrem modelu Sian). Niektorí výrobcovia zabúdajú na bočné reflexné prvky pre starších žiakov. Oni chodia ďaleko častejšie sami než napríklad prváci, a to aj za tmy. Obzvlášť dôležité sú na prechode, kde sú deti viditeľné len z boku.


Čo odporúčame pri výbere zohľadniť?
 
 • Študentské Topgal tašky nemajú doťahovacie pásky na ramenných popruhoch.
 • Majú jedno univerzálne väčšie ucho na prenášanie, ktoré nie je polstrované.
 • Kompresný bočný pásik nad vreckom pre prenášanie vyšších fliaš býva len na jednej strane, čo môže spôsobiť nevyváženosť ľavej a pravej strany pri väčšom zaťažení hlavných komôr. To isté môže platiť pri modeloch, ktoré majú bočné vrecká inak veľké a teda pojmú inú záťaž.
TIPY!
 • Všetky modely majú  hrudný pások s gumovou kompresiou
 • Všetky modely majú oddelené polstrované vrecká ako na notebook do 15,4 ", tak na tablet.
 • Všetky modely majú záťažový zips na zadnej komore.
 • Hliníkovú výstuhu kopírujúci chrbticu možno vytiahnuť, čo uľahčí údržbu.
 • Doprava ZDARMA na všetky tašky.
 • NOVINKA: objemný športový vak ZOLI na telocvik zo sieťoviny a s karabínkou, umožňuje dostatočné odvetrávanie obuvi. Topgal dodáva v čiernej a fuchsiovej farbe, rozmer: 47x40.
 
   

Model RUBI pre 2. stupeň ZŠ

Výška: 44 cm, hmotnosť: 1 200 g, nové motívy

Tento rok Topgal pripravil jeden nový model pre chlapcov RUBI 20034 B, ktorý považujeme za veľmi vydarený a dva dievčenské motívy. RUBI 20027 G kombinuje ružovú a petrolejovú farbu, RUBI 20032 G má neopozeraný motív s tigrovaným vzorom.
Má dve bočné sieťované vrecká na fľašu, rovnako veľké, kompresný pásik je na jednej strane. Nemá organizér, iba menšie sieťované vrecko na zips v prostrednej komore.

 

Model SURI pre 2. stupeň ZŠ

Výška: 44 cm, hmotnosť: 1 280 g, nové motívy

Tohtoročný chlapčenský model je naozaj pecka! SURI 20035 B navrhol graffiti umelec Pauser, má natlačený funkčný QR kód a určite sa bude páčiť aj dievčatám. Nový dizajn pre dievčatá má žiadaný potlač v štýle etno.
Model SURI ma rovnaké vnútorné usporiadanie ako RUBI, oproti RUBI má však dve predné vrecká a odlišne riešené bočné vrecká. Jedna je menšia na zips, hodiaci sa na drobnejšie predmety a druhá je väčšia, sieťovaná na gumu, určená na fľašu na pitie, doplnená o kompresný bočný pások.

 

Model ROTH pre 2. stupeň ZŠ

Výška: 44 cm, hmotnosť: 1 240 g, nové motívy

Nový dizajn dievčenského modelu ROTH 20029 G považujeme za dizajnovo najvydarenejší zo všetkých noviniek, priamo Vás vtiahne do tajomného vesmíru. Nový chlapčenský model do modra zaujme tehlovými kontrastnými zipsami.
ROTH má opäť rovnaké vnútorné usporiadanie, jednu menšiu bočnú kapsu na zips, druhú väčšiu sieťovanou na fľašu a u nej jeden bočný kompresný pások. Dve predné vrecká majú iný tvar než pri modeli SURI.


 
Model Yumi pre 2. stupeň ZŠ

Výška: 44 cm, hmotnosť: 1 360 g, nové motívy

Vnútorné usporiadanie je rovnaké ako u ostatných modelov, Yumi má navyše malú kovovú karabínku na kľúče. Oproti ostatným modelom má širšie ucho našité na ramenných popruhoch. Na prednej strane nájdete tri menšie polstrované vrecká pre uloženie drobností a dva tmavé pásy na suchý zips na zavesenie menšieho skateboardu alebo mikiny. Na oboch bokoch sú rovnaké vrecká zo sieťoviny. V jednej z nich je možné nosiť vyššiu fľašu na pitie, a to vďaka kompresnému popruhu nad vreckom. 

TERI, Sian a TONY pre 2. stupeň a študentov

Výška: 46 cm, hmotnosť TERI 1 160 g, Sian 1 240 g, TONY 1 160g, nové motívy

Vnútorné usporiadanie všetkých troch modelov je rovnaké, majú dve rovnaké bočné vrecká so sieťoviny, na jednej strane opäť s kompresným pásikom. Modely sa líšia v počte a prevedení popredných kapsičiek viď. obrázok.

TERI má v postranných vreckách v ich prednej časti malý otvor, tzv. "Lapač dažďa" :-).

Sian, prezývaný Goliáš, je nejobjemnější (cca 34 litrov) zo všetkých študentských batohov Topgal a má inak riešenú hornú časť ramenných popruhov. Ramenné popruhy sú hore spojené a zaguľatené. Stretli sme sa už so zákazníkmi, ktorým sedel iba tento strih ramenných popruhov.Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

01.09.

Ars Una - nová kolekcia študentských batohov 2021

Maďarská značka, ktorá zaujme originálnou grafikou, praktickými strihmi, kvalitou prevedenia a príjemnou cenou.

23.08.

Bagmaster 2021 - nové študentské batohy pre 2. stupeň a stredné školy

Tradičná česká značka s 3-ročnou zárukou ponúka praktické modely, kvalitu aj rozumnú cenu pre študentov.

22.08.

Boll - školské tašky pre 1. stupeň v novej kolekcii 2021

Česká značka Boll pre športových nadšencov a rodičov vyžadujúcich striedmosť, viacúčelové použitie a správnu ergonómiu.

17.08.

Hama školské tašky pre prvákov a Coocazoo batohy do školy v novej kolekcii 2021

Značky Hama, Step by Step a Coocazoo sú synonymom kvality na poli školských tašiek a aktoviek už dlhé roky.

MenuX

InformaceX