TIPY NA DARČEKY pre deti - stolové hry

V dnešnej dobe zapojiť deti doma do iných aktivít ako sú hry na počítači alebo tablete býva čoraz viac zložitejšie. A tak sme dali s kolegyňami hlavy dokopy a vybrali pre Vás stolové hry, ktoré doma s deťmi rady hrajeme.Tipy na vianočné darčeky pre deti alebo na darček k narodeninám sa hodí každému. Rozdelenie podľa veku sme si u niektorých deskovek upravili, ale uvádzame aj odporúčaný vek od výrobcu.

Doskové hry pre predškolákov

 

Poď sa hrať (Pojď si hrát)

Deti sa rady hrajú s Krtkom a jeho kamarátmi. Ide o Človeče, nehnevaj sa, ale v zábavnejšej forme pre najmenších, ktorý ešte nevedia počítať. Deti hľadajú obrázky, ktoré im padajú na kocke a rýchlo utekajú s figúrkami domov. Výrobca: Dino, vek: 3+, daba hrania: 20-30 minút, počet hráčov: 2-4, jazyk pravidiel: čeština, slovenčina. Kúpiť Poď sa hrať.

Dragomino

Jednoduchá hra pre milovníkov bájok o drakoch na princípe domina, ktorú zvládne naozaj každé dieťa. Dominové dieliky majú miesto klasických početných bodiek časť obrázku krajiny Dračieho ostrova. Ak dieťa priloží dielik správne, berie žetón s dračím vajcom, ktoré skrýva nejedno milé alebo nemilé prekvapenie. Práve tento moment prekvapenia deti milujú! Dragomino pripomína známe Kingdomino. Pobavia sa nielen predškoláci, ale aj malí školáci. Výrobca: Mindok, vek: 4+, doba hrania: 15 min, počet hráčov: 2-4, jazyk pravidiel: čeština, slovenčina, materiály bez textu. Kúpiť Kingdomino.


Grabolo

Grabolo je premyslená séria postrehových hier v plechovej krabičke, pri ktorej deti trénujú rýchlosť ruky, pamäť a ostria zrak. Trvá max 10 minút, deti precvičujú farby, tvary, spoznávajú drevené zvieratká alebo číslice. Výrobca: Bonaparte, vek: podľa témy 3+, 4+, 6+, doba hrania: 10 min, počet hráčov: 2-4, jazyk pravidiel: čeština, slovenčina, angličtina, materiály bez textu. Kúpiť Grabolo.


Tajná výprava čarodejníkov (Tajná výprava čarodějů)

Úžasná kooperatívna súťaž do deti, ktoré milujú čary a kúzelné lektvary. Deti sa premenia v čarodejných učňov, ktorý sa v noci vykradnú z čarodejníckej školy. Zablúdia v lese, kde ich začne naháňať duch Bludivít. Hľadajú kúzelné potvorky bludíkov, ktoré im pomôžu nájsť cestu späť do školy. Ale pozor! Musia byť rýchli, aby ich duch nechytil. Výrobca: Mindok, vek: 6 +, doba hrania: 20-30 min, počet hráčov: 2-6, jazyk pravidiel: čeština, materiály bez textu. Kúpiť Tajná výprava čarodejníkov.

Gobbit

Rýchla postrehová karotná hra, kde deti bránia zvieratká pred zožraním vyšším druhom v potravnom reťazci. Utečú zvieratká pred hadom a chameleónom? Gobbit ponúka viac úrovní obtiažnosti a motivujíca je aj nová rola pro toho, kto už nemá karty a nemôže hrať. Stáva sa duchom a vracia sa s novou hernou úlohou. Výrobca: Albi, vek: 6+, doba hrania: 15 min, počet hráčov: 2-6,  jazyk pravidiel: čeština, materiály bez textu. Kúpiť Gobbit.


Tipy na darčeky pre školákov 7 - 10 rokov

 

Jurská desiata (Jurská sváča)

Super zábava pre dvoch hráčov, kde bylinožraví dinosaury požierajú trávu a T-rex sa ich snaží zožrať! Hru obohacujú žetóny so špeciálnymi efektmi, avšak pozor – nie všetky znamenajú pre hráčov pomoc. Víťazí ten, kto nazbiera najviac žetónov s trávou. Dá sa kombinovať aj s Jurskou večerou (Jurskou véčou), ktorá rozšíri hru až pre štyroch hráčov. Deti bavia hlavne vtipné 3D figúrky dinosaurov! Novinkou 2021 sú Komárie hody (Komáří hody), pri ktorej sa pobavíte s chameleónom a tukanom. Výrobca: Mindok, vek: 6+, Komárie hody 7+, doba hrania: 15 min, počet hráčov: 2, jazyk pravidiel: čeština aj slovenčina, materiály bez textu. Kúpiť Jurská desiata.

Duch!

Skvelá postrehovka, ktorú sme nemohli vynechať. Máte 5 drevených figúrok v 3D a k tomu karty s rovnakými predmetmi, ale nie vždy v rovnakých farbách. Ktorý predmet máte teda vlastne vybrať, keď otočíte kartu? :-) Deti trénujú nielen rýchlu reakciu, ale aj kombinačné myslenie. Je to naozaj zábava, ktorá neomrzí. A ak sa predsa len Ducha nabažíte, skúste Duchová v kúpeľni (Duchová v koupelně) alebo Hodinu duchov (Hodina duchů). Výrobca: Mindok, vek: 8 +, doba hrania: 20-30 min, počet hráčov: 2-8, jazyk pravidiel: čeština aj slovenčina, materiály bez textu. Kúpiť Duch.


 

Drako: Drak a trpaslíci

Skvelá fantázia pre 2 hráčov, prepracovaná do detailov, zaujme na prvý pohľad nádhernými figúrkami trpaslíkov a červeného draka v 3D. Každý z hráčov má odlišnú úlohu. Jeden hrá krvilačného červeného draka a druhý je v úlohe trpasličích lovcov draka. Každý má úplne odlišné karty s rôznymi akciami ako chrlenie ohňa, lietanie, použitie kuše či sekier. Kto vyhrá? Rozhodne len náhoda? ... Možno kombinovať aj s Drako: Zlobr a rytieri (Zlobr a rytíři). Výrobca: Mindok, vek: 8 +, doba hrania: 30 min, počet hráčov: 2, jazyk pravidiel: čeština, materiály bez textu. Kúpiť Drako: Drak a trpaslíci


Tipy na darčeky pre teenagerov

 

Alias Párty

Ideálna rodinná zábava pre tímy. Vysvetľujete spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, prípadne aj predvádzate zvieratá, povolania apod. Každá správna odpoveď znamená posun figúrky na hernom pláne. Vyhráva tím, ktorý obehne celý herný plán ako prvý. Ale pozor! Veľkú rolu hrá aj časový limit, bonusová ruleta, ikony s úlohami pantomím alebo znalosti materského jazyka. Nudiť sa skutočne nebudete! Zažijete veľa zábavy s rodinou. Počet hráčov: 4-20, doba hrania: 45-60 min., vek: 11+, slovenská verzia - obal, pravidlá a materiály v slovenčine, výrobca: Albi. Kúpiť Alias Párty.Zoom

Kvízová hra, ktorá vznikla v spolupráci s televíznou stanicou Prima Zoom. Má nádhernú grafiku a reálne fotografie. Zoom vás priamo vtiahne do sveta prírody, vedy, techniky a prevedie vás známymi aj menej známymi miestami našej planéty. Je ešte viac napínavejšia, keď využijete možnosť plniť úlohy v časovom limite pomocou presýpacích hodín. Počet hráčov: 3-6, doba hrania: 30 min., vek: 11+, slovenská verzia - obal, pravidlá a materiály v slovenčine, výrobca: Albi. Kúpiť Albi Zoom.

 

Azul

Relaxačná abstraktná zábava, ktorá našla základ v sudoku. Umožňuje však hráčovi voliť si vlastné stratégie, ktoré kombinuje tak, aby získal čo nejviac bodov. Pravidlá sú dobre pochopiteľné z názorného farebného návodu. Pracujete so sklenenými dlaždicami, z ktorých skladáte maorskú mozaiku. Podobnou hrou je napr. Amytis - Vysuté záhrady od Dina, ale nie tak výpravnou, alebo Sagrada. Na základnú variantu naväzujú rozšírenia Krištáľová mozaika (Křištálová mozaika) či samostatné varianty Mozaika Sintry a Letohrádok (Letohrádek). Výrobca uvádza vek hráčov 8+, ale doporučili by sme ju skôr starším. Menšie deti baviť nebude. Výrobca: Mindok, vek: 8+, Letohrádok 10+, doba hrania 30-45 min, počet hráčov: 2-4. jazyk pravidiel Azul: čeština, slovenčina, materiály bez textu. Kúpiť Azul.


Únikovka - Prekliatie sfingy

Prekliatie sfingy je kartovou variáciou na populárne únikovky, pri ktorých sa skupina priateľov alebo kolegov (možno hrať aj ako jeden hráč) nechá zamknúť do miestnosti plnej rébusov a snaží sa z nej v časovém limite uniknúť preč. Vydáte sa na svoj vysnívaný výlet do Egypta za jeho starovekými pamiatkami. Prehliadka jednej z pyramíd nabrala trochu iný smer, než ste čakali. Nešťastnou náhodou ste zostali uväznení v tajnej miestnosti vo vnútri pyramídy! Ako sa teraz dostať von? Dokážete vyriešiť hieroglyfické hádanky a zlomiť prekliatie sfingy skôr než vás dostane múmia? Vek: 12+, doba hrania: 90 min, ale je lepšie rezervovať si viac času :-), počet hráčov: 1-5, slovenská verzia - obal, pravidlá a materiály v slovenčine, výrobca: Albi. Kúpiť Prekliatie sfingy.Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

27.05.

Školské aktovky Oxybag nová kolekcia 2022

Tohtoročné modely zaujmú novou, vylepšenou konštrukciou, ktorá sedí lepšie na chrbte. Nechýbajú ani obľúbené licenčné motívy Frozen alebo Minecraft!

22.03.

Herlitz aktovky a batohy 2022

Ergonomicky skvele padnúce tašky predstavujeme v nových designoch pre rok 2022.

16.03.

Batohy coocazoo 2022

Školské batohy od cca 4., 5. triedy s dokonalým posuvným chrbtovým systémom. Pokiaľ chcete, aby Váš školák mal čo do ergonómie to najlepšie!

MenuX

InformaceX