Topgal 2019 v pestrých farbách

Firma Topgal prišla s modelovými radmi 2019 v novom originálnom dizajne, ktorý osloví nielen malé princezné a malých Spidermanov či gymnazistov, ale aj ich rodičov. Mladá dizajnérka Tereza prináša do kolekcie 2019 pestré farby, milé motívy pre predškolákov a prváčikov, cool dizajn pre študentov a originalitu v štýle špičkových zahraničných dizajnérov.

 

Detské batohy pre predškolákov


Musíme pochváliť krásny dizajn detských batohov Topgal, ktorý sa bude deťom v škôlkach naozaj páčiť. Všetky modely majú polstrovaný chrbát, ramenné popruhy i hrudnú pásku. Batôžky sú priestranné, do bočných vreciek sa zmestí aj 0,5 l fľaša na pitie. Použitý šusťákový materiál je veľmi príjemný na dotyk a uľahčí údržbu.
   

Modelový rad pre 1. stupeň ZŠ

Školská aktovka BEBE pre 1. triedu

Všetkým našim zákazníkom doručujeme pre ich drobných prváčikov zo značky Topgal výhradne aktovku BEBE. Výškovo aktovka odpovedá deťom, ktoré sa práve pripravujú do prvej triedy a zaručí im správne držanie tela a postavenie chrbta pri každodennom nosení učebných pomôcok. Aktovka je veľmi praktická vďaka svojej jedinečnej konštrukcii, aj keď pripomína na prvý pohľad batoh. Nepreklápa sa a je otvárateľná po celom svojom obvode, čo mamičkám uľahčuje pravidelnú údržbu. Konce popruhov batohu sú opatrené magnetkami. Tie slúžia na pripnutie na polstrovanú časť ramenného popruhu a zabránia tak plápolaniu voľných koncov popruhov okolo tela dieťaťa.
     
 • Pre školáčky 116 cm a menšie

 • Rozmery aktovky: 37 x 19 x 28 cm (výška x hĺbka x šírka)
 • Pevný tvarovaný systém chrbta s hliníkovým rámom
 

    
Školské batohy pre 1.- 5. triedu

Okrem ľúbivosti Topgal kladie dôraz sa kvalitu prevedenia pri výrobnom procese a maximálnu funkčnosť. Pre aktovku BEBE a batohy pre 1.stupeň základnej školy sú typické tieto znaky:
    
 • ergonomicky tvarovaný systém chrbta lisovaný alebo penový
 • nadštandardné bezpečnostné reflexné prvky
 • dno extra odolné proti pretrhnutiu
 • štyri plastové nožičky brániace poškodeniu i prevráteniu
 • nastaviteľné ramenné popruhy zakončené magnetkami
 • hrudná páska výškovo nastaviteľná
 • protišmykové zakončenie chrbtovej časti batohu
 • bočné pútko na zavesenie vaku

Bezpečnosť detí je zaistená výraznou reflexná odrazovou plochou, reflexným tapingom po obvode batohu aj na popruhoch a fluorescenčnou pláštenkou. Vďaka tomu budú školáci lepšie viditeľní, a to aj za zhoršených svetelných podmienok.

Výška batohu versus výška dieťaťa, alebo aký batoh pre aké vysoké dieťa?
Všeobecne platí, že výška batohu by mala korešpondovať s výškou chrbta dieťaťa (od hornej časti ramien po krížovú kosť - tj. dve jamky vedľa chrbtice). Batohy s výškou 39 cm sú vhodné pre deti 116 - 120 cm, batohy s výškou 41 cm pre deti okolo 125 - 130 cm. Každé dieťa je iné (pomer chrbta voči ostatnému telu) aj každé riešenie chrbta batohu a nasadenie ramenných popruh je iné. Vyššie uvedené má orientačný charakter. Prečo je to dôležité? V prípade, že dieťaťu je batoh veľký (napr. končí pod zadkom), ergonómia chrbta batohu nemôže plniť svoju funkciu.    

Školské a študentské batohy pre 2. stupeň ZŠ a SŠ

Školské a študentské batohy z KOLEKCIE 2019 ponúkajú novú farebnosť, nové potlače aj strihy. Najviac sa nám zapáčil nový tzv. graffiti dizajn pre chlapcov aj dievčatá. Všetky batohy sú vhodné pre 2. stupeň ZŠ aj pre stredoškolákov. Moderný vzhľad a 100% funkčnosť už len završujú nenahraditeľné prvky ako:
 • polstrovaná, ergonomicky tvarovaná chrbtová časť s hliníkovou výstuhou
 • nastaviteľné pohodlné široké popruhy
 • uťahovací hrudný pás
 • polstrované vrecko na notebook 15,6 "a menšie na tablet
 • nepremokavá látka aj zrubu
 • nepremokavý materiál 100% nylon alebo polyester
 • pevné dno z Topdura testované v ITC Zlín
 • reflexné prvky decentne vsadené, ale celkom funkčné
 • silné odvetranie
 • záťažový zips na hlavnej komore
Z nových modelov si dovoľujeme vyzdvihnúť RUBI 19030 s trblietavým povrchom na prednom vrecku a s motívmi kvetov a ROTH 19028 s origami motívom. Modely SIAN zväčšili objem, zmenili tvar a majú záťažový zips. Yumi a ROTH žiaria novými pastelovými farbami s jemným graffiti. TERI má celopenový chrbát a vyrábajú sa svietiace modely, ktoré majú svetelné vlákno viditeľné viac než z 2 km.

Z batohov na notebook zmienime model TOP 169 s 3 hlavnými vreckami a 13 kapsičkami. Má polstrované vrecko na notebook a tablet skryté za ramennými popruhmi, skrytú kapsu do MHD, kapsičku s vnútorným plyšom na slnečné okuliare a zabudovaný napájací kábel na mobil.
    
Značka Topgal je stálicou na našom trhu po mnoho rokov, medzi mamičkami najviac preferovaná a patriaca medzi najobľúbenejšie značky aj medzi školákmi. Školské batohy testujú v Inštitúte pre testovanie a certifikáciu v Zlíne a vďaky tomu majú aj zapožičanú značku Česká kvalita.

Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

19.05.

Bagmaster 2021 - nové modely školských tašiek pre prváčikov a celý 1. stupeň

Anatomické praktické batohy, ktoré deťom skvele sedia na chrbte a poskytujú dostatočný komfort pri každodennom nosení.

13.05.

Školské aktovky Stil pre prváčikov v novej kolekcii 2021

Aktovky deťom skvele padnú, magnetický zámok maximálne uľahčí zatváranie a nápadité motívy deti ľahko nadchnú!

11.05.

Herlitz 2021 - nová kolekcia školských tašiek pre prvákov

Nová kolekcia má nápadité motívy, skvelú ergonómiu a cenu, ktorá poteší.

30.04.

Recenzia školských aktoviek Oxybag pre prváčikov v novej kolekcii 2021

Čo povedať mamičkám o značke Oxybag? Vyrábajú ju sympaťáci z Moravy, ponúkajú veľké množstvo motívov a počúvajú prianiam detí.

MenuX

InformaceX