Školské tašky Hama v novej kolekcii 2020 pre prváčikov

Tohtoročná kolekcia školských tašiek Hama ide ruka v ruke s ekologickou filozofiou celej firmy. Na výrobu nových modelov tašiek do školy a študentských batohov používa od tohto roku recyklované PET fľaše, plastový odpad z oceánov a impregnáciu na vodnej báze bez škodlivých PFC. Je tiež členom Fair Wear Foundation (FWF) a pomáha tak dosahovať spravodlivých pracovných podmienok v textilnom priemysle. Vo svojich výrobných závodoch venuje osobitnú pozornosť mzdám, dĺžke pracovnej doby a bezpečnosti zamestnancov. Zapojila sa aj do projektu ochrany pralesov v Južnej Amerike.
 
 
Prečo vybrať značku Hama?
 
 • kvalitná nemecká značka (výroba Čína),
 • perfektne padnúca ergonómia chrbta potvrdená nemeckým certifikátom kvality AGR u modelov Step by Step, Grade či Coocazoo,
 • prepracovaná viacstupňová výstupná kontrola kvality ušitia a použitých materiálov,
 • Modely vyrábané od roku 2020 Step by Step, Grade i Coocazoo sú zo 100% recyklovaných PET fliaš, limitovaná edícia OceanMotion z morského odpadu.
 • nízka hmotnosť tašiek od 760 g,
 • percento reklamácií u Detskyeshop s.r.o. v roku 2019: len 0,94 %.


Čo doporučujeme pri výbere zohľadniť?
 
 • Nový model školskej aktovky pre prváčikov, u nás označená ako "super ľahká", má širšie ramenné popruhy, které sú našité priamo rovno, tým pádom nemusia dobre sedieť všetkým deťom. 
 • Stretávame sa s tým, že silné deti nedopnú hrudný popruh kvôli jeho kratšej dĺžke.
TIPY!
 • Ako darček tento rok pridávame k vybraným modelom fľašu na pitie, pero Stabilo alebo ľahký plastový box na zošity.
 •  MAGIC MAGS vymeniteľné nálepky, s ktorými si môžu deti ozdobiť modely Cloud, Space, Grade a predškolský batoh Kid podľa chuti a nálady. Motívy držia na batohu na dvoch magnetických plochách, ktoré sú zabudované vnútri konštrukcie.
 • NOVINKY:
  • nový model tašky pre prváčikov "super ľahká"  s hmotnosťou 750 g,
  • nová modelová rada Grade z PET fliaš, s posuvným chrbtovým systémom a polstrovaným bederným pásom. Podľa prvých skúseností  u nás na predajni veľmi dobre sedí.
 

NOVINKA Hama pre prváčikov, "super ľahká"

Výška: 36 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 17 cm, hmotnosť: 750 g, nižšia cena

Nový model 2020 vhodný najmä pre deti menšieho vzrastu s peknými motívmi prispôsobenými českým a slovenským zákazníkom, veľmi ľahký vďaka mäkkej konštrukcii a mäkkej klope, zatvára sa na zdrhovadlo a má jedno pevné látkové ucho. Hlavná komora má pohyblivú prepážku u chrbta a malú kapsičku na zips. Vrecko na desiatu je na suchý zips a je súčasťou hlavnej komory. Na vnútornej klope je priehľadná priehradka na rozvrh. Veľkou výhodou je veľmi pevné a odolné dno s nožičkami, vďaka ktorému je stabilná aj prázdna a s otvorenou klopou. Má vydarené veľké bočné vrecká na gumu s praktickým odtokovým otvorom, ktorý oceníte, keď dieťaťu vytečie pitie. Tohtoročnému modelu chýbajú doťahovacie pásky a hrudný popruh, ktorý je možné dokúpiť zvlášť.

Model 2019 Hama pre prváčikov

Výška: 38 cm, šírka: 30,5 cm, hĺbka: 17 cm, hmotnosť: 980 g, nižšia cena

Podľa skúseností z našej predajne model roku 2019 sedí deťom na chrbte lepšie ako model 2020, má lepšie tvarované ramenné popruhy, ktoré sú našité bližšie pri sebe a pod lepším uhlom, a disponuje ako hrudným pásikom s gumičkou, tak doťahovacími páskami. Na prednej strane má šikovnú kapsičku na zips. Výška, šírka aj váha sú však väčšie oproti verzii 2020.

 

NOVINKA Modelová rada Step by Step Grade pre 1. triedu


Výška: 41 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 20 cm, hmotnosť: 1070 g (vážené bez dvoch magnetických nálepiek), vyššia cena

EKOLOGICKÝ MODEL - vyrobený zo 100% recyklovaných PET fliaš - jeden kus vdýchne nový život až 37 PET fľašiam, impregnácia je na vodnej báze bez škodlivých PFC a vďaka dokonalému polstrovaniu chrbta má nemecký certifikát AGR. 4-ročná záruka zaručuje najvyššiu kvalitu materiálov a ušitia! A športový dizajn zaujme skutočne každého!

Aj keď sa jedná o školský batoh, spĺňa všetky funkcie aktovky. Stojí stabilne, má jednu hlavnú komoru s pohyblivou prepážkou a všetky funkčné doplnky - Easy Grow System (ako model Cloud) - rastie s dieťaťom od 1.- 4. triedy, polstrovaný bedrový pás, doťahovacie pásky aj hrudý popruh s koľajničkou. Má mäkkú konštrukciu a hranatú klopu (podobne ako model Cloud). Vnútorná strana klopy má opäť dve široké gumy na peračník a novo dve magnetické pracky s technológiou Fidlock. Zámky ovládajú ľahko aj deti s horšou motorikou. Hlavná komora sa okrem toho zatvára aj na zips. Nechýbajú ani dve magnetické 3D nálepky a prívesok. Vďaka Easy Grow Systému je vhodný aj pre menšie deti, šírka a hĺbka sedí aj drobnejším deťom. V Česku a na Slovensku sa predáva bežne samostatne bez príslušenstva. Na objednanie sme schopní zabezpečiť aj 5-dielny set s dodaním do 14 dní.

 

Modelová rada Step by Step

Výška: 37 cm, šírka: 33 cm, hĺbka: 23 cm, hmotnosť: 1200 g, vyššia cena

Legendárny model patriaci už mnoho rokov do kategórie luxusného tovaru za vyššiu cenu. Stojí za ňou ale poctivá práca, najvyššia kvalita použitých materiálov i spracovania a perfektne padnúca ergonómia chrbta. To potvrdzuje aj udelený nemecký certifikát AGR.

Základná verzia Touch je vhodná pre vzrastom väčšie deti od 1.- 4. triedy, aj keď vďaka posadeniu ramenných popruhov a doťahovacím pásikom ju môžu mať aj deti menšieho vzrastu. Neodporúčame ju však pre drobné deti s úzkymi ramenami kvôli veľkej šírke 33 cm a hĺbke 23 cm. Má kvalitný hrudný pás s prackou japonskej značky YYK a koľajničkou, termoizolačné vrecko na desiatu oddelenú od hlavnej komory. Ergonomické ramenné popruhy v tvare S sú pre deti pohodlné. Z vnútornej strany klopy sú dve široké gumy na umiestnenie peračníka, čím sa ušetrí miesto v hlavnej komore a zlepší sa vyváženie. Výrazné reflexné prvky sú značkové a zvyšujú výrazne bezpečnosť detí v prevádzke. Polstrovaný bedrový popruh sa dá dokúpiť. Bočné vrecká na zips sa dole rozširujú vďaka suchému zipsu a pohodlne sa do nich zmestí široká fľašu 0,5 l aj 0,7 l s dopnutím zipsu. Vnútri hlavnej komory je karabínka na kľúče a malé vrecko na zips. Vpredu je navyše vrecko na suchý zips ako súčasť hlavnej komory.

Prežije naozaj všetko, stačí sa pozrieť na priloženej video, ktoré natočila česká pobočka Hamy. Predávajú sa len v setoch s peračníkom naplneným značkovými školskými potrebami.Touch má niekoľko nadstavbových modelov s týmito rozdielmi:

Flash blikačka so senzorom pohybu, blikanie sa spustí pri pohybe dieťaťa a automaticky sa zastaví v pokojovom režime. Má tiež magnetický zámok Fidlock a je určená pre deti vel'kého vzrastu. Výška: 38,5 cm, šírka: 33 cm, hĺbka: 23,5 cm, hmotnosť: 1280 g.
Touch 2 má opäť magnetický zámok Fidlock na rozdiel od základného modelu, je opäť o 0,5 cm hlbšia a o 1,5 cm vyššia a preto vhodná pre deti vyššieho vzrastu. Výška: 38,5 cm, šírka: 33 cm, hĺbka: 23,5 cm, hmotnosť: 1200 g.Light 2 je odľahčená verzia, ale je rovnako stabilná ako verzia základná, široké bočné vrecká sú na gumu a majú odtokový otvor. Kvôli zníženiu váhy a zmenšenia hĺbky nemá prednú kapsu v hlavnej komore na suchý zips oproti predchádzajúcim modelom a ani karabínku na kľúče. Je o 3 cm užší a 300 g ľahší, vhodná teda aj pre deti s užšími ramenami. Výška: 37,5 cm, šírka: 29 cm, hĺbka: 21 cm, hmotnosť: 900 g.


Cloud má až futuristický dizajn s hranatou klopou, je odľahčená, polstrovaný bedrový popruh má už v základe a navyše tzv. Easy Grow System, ktorý umožňuje plynulé výškové nastavenie ramenných popruhov pomocou otočného mechanizmu vnútri. Zaisťuje presné nastavenie ramenných popruhov priamo na chrbte dieťaťa. V sete sú okrem peračníka, malého púzdra a vaku i dve magnetické nálepky a prívesok. Má farebné reflexné prvky ladiace s farbou konkrétneho kúsku. Nemá predné vrecko na suchý zips, karabínku na kľúče a ani malú kapsičku na zips pri chrbte. Pohyblivá prepážka zostáva. Celkovo je tento typ kompaktnejší, o 5 cm užší, o 3 cm menej hlbší a ľahší o 210 g, je preto vhodný aj pre drobnejšie deti. Výška: 37,5 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 20 cm, váha: 990 g.


Space je rovnaký ako Cloud, navyše má druhé veľké polstrované ucho na prenášanie, prepážka u chrbta má kapsičku navyše a nie je odľahčený. Opäť sa jedná o model vhodný aj pre drobnejšie deti. Výška: 37 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 20 cm, hmotnosť: 1250 g.


Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

01.09.

Ars Una - nová kolekcia študentských batohov 2021

Maďarská značka, ktorá zaujme originálnou grafikou, praktickými strihmi, kvalitou prevedenia a príjemnou cenou.

23.08.

Bagmaster 2021 - nové študentské batohy pre 2. stupeň a stredné školy

Tradičná česká značka s 3-ročnou zárukou ponúka praktické modely, kvalitu aj rozumnú cenu pre študentov.

22.08.

Boll - školské tašky pre 1. stupeň v novej kolekcii 2021

Česká značka Boll pre športových nadšencov a rodičov vyžadujúcich striedmosť, viacúčelové použitie a správnu ergonómiu.

17.08.

Hama školské tašky pre prvákov a Coocazoo batohy do školy v novej kolekcii 2021

Značky Hama, Step by Step a Coocazoo sú synonymom kvality na poli školských tašiek a aktoviek už dlhé roky.

MenuX

InformaceX