Hertlitz 2020 - nová kolekcia školských tašiek pre prváčikov

Školské tašky Herlitz sú pre každého, kto hľadá nemeckú precíznosť za rozumnú cenu. Tohtoročná kolekcia prináša zcela nové modely pre prváčikov a ekologickú tému v podobe novej rady školských batohov z recyklovaných PET fliaš.
 
 
Prečo vybrať značku Herlitz?
 
 • Nemecká značka (výroba Čína),
 • ergonomické polstrovanie chrbta deťom skele padne u všetkých modelov,
 • dôraz na bezpečnosť detí v prevádzke za tmy aj šera - kvalitné reflexy a fluorescenčný materiál u Midi a SoftFlex.
 • nízka hmotnosť tašiek od 730 g,
 • percento reklamácií u Detskyeshop s.r.o. v roku 2019: 3,53 %.


Čo doporučujeme pri výbere zohľadnit?
 
 • model Midi - pri umiestnení krabičky na desiatu do prednej kapsy sa horšie doviera klopa. Kapsa je neohybná a súčasťou pevnej hlavnej komory.
 • Oddelená prední kapsa na zips u tašiek pre prváčikov je šitá pre malé krabičky na desiatu. Originálny ružový či modrý box na desiatu Herlitz sa vojde do kapsy natesno, môžeme doporučit i napr. malý od Hamy Step by Step.
TIPY!
 • Ako darček tento rok pridávame k vybraným modelom fľašu na pitie alebo nožničky.
 • Ergonomické nemecké školské potreby Pelikan vyvinuté pre pravákov a ľavákov - nožnice, pastelky, voskové pastelky myška 2+ a Griffix® štvorstupňový systém nácviku písania, ktorý rozvíja detskú motoriku už od predškolského veku  - 1. voskovky, 2. ceruzka, 3. bombičkový roller a 4. plniace pero. Viac o správnom nácviku písania nájderte tu.
 • NOVINKY:
  • nový školský batoh Ultimate z PET fliaš 650 g - jeden Ultimate daruje nový život 10 PET fľašiam!
  • nové modely Ultralight 730 g a SoftFlex s posuvným chrbtovým systémom a polstrovaným bedrovým pásom. SoftFlex môžeme doporučiť i deťom s vadami chrbta. 
 

  
NOVINKA
Školská aktovka Ultralight pre prváčikov

Výška: 36 cm, šírka: 30 cm, hĺbka: 21 cm, hmotnosť: 730 g (vážený s jednou nálepkou a hrudným popruhom)

Novinka vhodná pre drobné deti od cca 115 cm. Vďaka mäkkej konštrukcii a klope je ľahká, ale aj napriek tomu má tvrdé plastové vodeodolné dno. Zatvára sa na zips a zámok Click lock na klope. U chrbta má pohyblivú prepážku na školské dosky A4, vpredu je oddelené vrecko na zips na desiatový box. Každý model má dve vymeniteľné nálepky na suchý zips, ktoré pevne držia. Nechýba ani nastaviteľný hrudný pásik, má len jedno pogumované ucho na prenášanie i zavesenie na lavicu. Do bočných vreciek na gumu sa vojde aj široká fľaša na pitie. Po prvých skúsenostiach u nás na predajni malým deťom dobre sadne aj pri šírke 30 cm a napriek tomu, že nemá doťahovacie pásky u ramenných popruhoch.

  

Nové motívy modelovej rady Loop pre prváčikov

Výška: 37 cm, šírka: 31 cm, hĺbka: 22 cm, hmotnosť: 900 g

Obľúbený model pre menšie deti, v nových motívoch pre dievčatá aj chlapcov sa objavujú flitre, srdiečka, kone, vesmír i futbal. Na rozdiel od modelu Ultralight má pevnú konštrukciu. Inak má zhodné prvky, ako plastové dno, široké bočné vrecká na gumu, hrudný popruh aj pogumované ucho. Opäť deťom skvele sedí aj bez doťahovacích pásikov.Nové motívy modelové rady Midi od 1. triedy

Výška: 38 cm, šírka: 32 cm, hĺbka: 25 cm, hmotnosť: 1100 g

Aj keď je vyššia oproti predchádzajúcim modelom, dobre sedí tiež menším deťom vďaka spôsobu našitia ramenných popruhov. Pri skúšaní si ale skontrolujte, či horná klopa nezasahuje do komfortnej zóny krku dieťaťa. Má naviac vnútorné vrecúško na zips a magnetický zámok Fidlock pre ľahké zatváranie. Predné vrecko na desiatový box je súčasťou pevnej konštrukcie hlavnej komory. Bočné vrecká na fľašu na zips vybočujú dovnútra, teda sa umelo nerozširuje. Vrecko sa pohodlne zapne pri umiestnení širokej fľaše 0,5 l, u 0,7 l fľaše sa zapína už na tesno, hlavne pri naplnení. Okrem reflexných prvkov má fluorescenční materiál pre väčšiu viditeľnosť za šera, doťahovacie pásky aj výškovo nastaviteľný hrudný pások u ramenných popruhov.


 

NOVINKA modelová rada SoftFlex od 1. triedy

Výška: 40 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 20 cm, hmotnosť: 1100 g

Nahrádza doterajší model Motion a odporúčame ho pre priemerne vysokého až väčšieho prváka. Nový model považujeme za TOP vďaka doplnkom, ktoré by mala mať každá kvalitná aktovka - polstrovaný odnímateľný bedrový popruh, ktorý rozloží váhu viac na bedrovú časť chrbta, veľké reflexné prvky aj výraznú plochu fluorescenčného materiálu v jasných signálnych farbách (ako u modelu Midi). Ďalej má hrudný opasok s koľajničkou aj doťahovacie pásky. Veľmi dobre sedí a môžeme ho odporučiť aj deťom s chybami chrbtice.
Má tiež dĺžkovo nastaviteľné ramenné popruhy s 3 polohami S, M, L (rastie s dieťaťom). Konštrukcia je mäkká, zatváranie na zips a príklopka na magnetický zámok Fidlock. Má veľké mäkké predné vrecká na zips, kam sa zmestí aj 0,7 l fľaša na pitie. Má dve vymeniteľné nálepky na suchý zips. Opäť disponuje jedným uchom ako predchádzajúce modely. Je látkové, pevne prešité a dostatočne široké. Horná klopa má tajnú kapsičku na kľúče či peňaženku. Dodávame v sete s desiatový boxom, ľahkým plastovým boxom A4 na zošity, naplneným puzdrom a vakom. 

 

NOVINKA školský batoh Ultimate pre 3. - 5. triedu

Výška: 41 cm, šírka: 31 cm, hĺbka: 22 cm, hmotnosť: 650 g

Jednoduchý trojkomorový model do školy s ľahkou konštrukciou za priaznivú cenu, vyrobený z recyklovaných PET fliaš (vrchný materiál je zo 70% vyrobený z recyklovaných PET fliaš). Má hrudný pások s koľajničkou, reflexné prvky zo všetkých strán (na boku a ramenných popruhoch je reflex v tvare ornamentu), horné aj bočné doťahovacie pásky pre lepšie usadenie na chrbte. V prednej komore je navyše sieťovaná kapsička na zips, bočné vrecká sú na gumu a súmerné na oboch stranách. V ďalšej prednej kapsičke je plastová karabínka na kľúče a menovka. Kapsička je hlboká, len by sme vytkli užší vstup vzhľadom k jeho hĺbke. Zips zadnej komory je súčasťou chrbta tašky. Má jedno menšie polstrované pevné látkové ucho. Dno má malé plastové nožičky, ale nie je spevnené.


Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

19.05.

Bagmaster 2021 - nové modely školských tašiek pre prváčikov a celý 1. stupeň

Anatomické praktické batohy, ktoré deťom skvele sedia na chrbte a poskytujú dostatočný komfort pri každodennom nosení.

13.05.

Školské aktovky Stil pre prváčikov v novej kolekcii 2021

Aktovky deťom skvele padnú, magnetický zámok maximálne uľahčí zatváranie a nápadité motívy deti ľahko nadchnú!

11.05.

Herlitz 2021 - nová kolekcia školských tašiek pre prvákov

Nová kolekcia má nápadité motívy, skvelú ergonómiu a cenu, ktorá poteší.

30.04.

Recenzia školských aktoviek Oxybag pre prváčikov v novej kolekcii 2021

Čo povedať mamičkám o značke Oxybag? Vyrábajú ju sympaťáci z Moravy, ponúkajú veľké množstvo motívov a počúvajú prianiam detí.

MenuX

InformaceX