Herlitz 2021 - nová kolekcia školských tašiek pre prvákov

Značka Herlitz je cenovo dostupná pre širokú verejnosť a zároveň vie ponúknuť skvelú ergonómiu spracovania jednotlivých modelov.  Školské aktovky pre prvákov patria bez pochyby spoločne s Hamou alebo so Stilom k najlepšie padnúcim z pohľadu ergonómie. Okrem prehľadov doplňujeme i recenziu na základe našich skúseností z predajne.

 
 
Prečo vybrať značku Herlitz?
 
 • Nemecká značka (výroba Čína),
 • všetky modely skvele padnú deťom, obzvlášť model Loop,
 • dôraz na bezpečnost detí v prevázdke za tmy, ale i za šera a vo dne - využitie moderného reflexného materiálu Oralite a fluorescenčného materiálu u modelov  Midi a SoftFlex,
 • nízka hmotnosť tašiek pre prváčikov od 730 g,
 • percento reklamácií u Detskyeshop s.r.o. v roku 2019: 3,53 %.


Čo doporučujeme pri výbere zohľadniť?
 
 • Midi - vrecko na desiatový box je tvrdé a neohybné, pri naplnení sa deťom horšie zapína.
 • Školské tašky pre prvákov nemajú žiadnu kapsičku na zips na drobnosti, čo by mamičky možno ocenili.
 • Oddelená predná kapsa na zips u modelov pre prváčikov je šitá pre malé desiatové boxy. Originálny ružový či modrý box sa zmestí do kapsy natesno, môžeme doporučiť skôr malý box od Hamy Step by Step alebo od výrobcu Ars Una.
TIPY!
 • Ako darček tento rok opäť rozdávame k vybraným modelom fľašu na pitie alebo nožnice.
 • Všetky modely majú automaticky hrudný popruh.
 • Rozšírili sme ponuku zn. Pelikan a Herlitz o maliarske potreby do školy TOP kvality,  ako sú tempery a vodovky.
 • NOVINKY:
  • nový školský typ pre prváčikov SoftLight s váhou 900 g a výhodnou cenou.
 

Porovnanie modelov Ultralight a Loop

Ultralight je ľahší vďaka mäkkej konštrukcii pripomínajúcej batoh vrátane zatvárania na šnúrku so zipsom, chválime moderný športový strih. Výška je nižšia než má Loop, ale objemovo sú oba modely rovnaké. Usporiadanie vreciek i doplnky sú u oboch identické. Ultralight má navyše vymeniteľnú nálepku na suchý zips.

Tieto modely nemajú síce vychytávky ako magnetické zapínanie alebo horné doťahovacie pásky k popruhom, čomu tiež zodpovedá aj nižšia cena, ale za dôležitejšie považujeme to, že aj bez nich deťom obe tašky krásne sedia na chrbte.
Nové motívy Školská aktovka Ultralight pre prváčikov

Výška: 36 cm, šírka: 30 cm, hĺbka: 21 cm, hmotnosť: 730 g (vážený s jednou nálepkou a hrudným popruhom)

Extrémne ľahký model moderného batohového typu s pevným plastovým dnom, mäkkou konštrukciou a zatváraním na zips. Potvrdzujeme podľa skúseností z minuloročnej sezóny, že sedí veľmi dobre aj menším deťom s drobnými ramienkami, aj keď je pomerne široký. Ramenné popruhy sú správne ergonomicky tvarované. Vymeniteľné nálepky oživia neutrálnu (nadčasovú) grafiku. 

Nové motívy Model Loop pre prváčikov

Výška: 37 cm, šírka: 31 cm, hĺbka: 22 cm, hmotnosť: 900 g

Náš obľúbený model pre menšie deti, ktorý skvele sedí a nemá ani 1 kg. Ako Ultralight má platové dno, ktoré však nie je tak výrazné a vysoké, ako napr. u značky Belmil. 
Nové motívy Modelová rada Midi od 1. triedy

Výška: 38 cm, šírka: 32 cm, hĺbka: 25 cm, hmotnosť: 1100 g

Váži síce už viac ako 1 kg, ale na oplátku má už spomínané vychytávky navyše, ako je magnetické zapínanie, doťahovacie pásky a veľkú plochu fluoerescenčného materiálu, ktorý zväčší viditeľnosť detí i za šera a v tme. Tvarovo je porovnateľný s modelom Stil. Sedí na chrbte opäť veľmi pekne, a to aj menším deťom. Bočné vrecká nemajú pevné oddelenie od hlavného vrecka, vie sa teda flexibilne prispôsobiť smerom dovnútra a pri naplnení netrčí do strán. Pri zaplnení oboch vreciek sa však môže stať, že jedno vrecko nemusíte plne dopnúť. Predné vrecko zostáva ako v predchádzajúcich rokoch tvrdé a pri naplnení sa horšie zatvára.
NOVINKA modelová rada SoftLight od 1. triedy

Výška: 38 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 23 cm, hmotnosť: 900 g

Módna novinka tohto roku, ktorá vychádza z minuloročnej novinky Softflex, je určená pre prváčikov priemerného vzrastu. Tiež sa jedná o model s mäkkou konštrukciou, zdrhovadlom a magnetickým zámkom Fidlock, ktorý sám stojí vďaka pevnému dnu, je ľahší a cenovo dostupnejší, nemá totiž bedrový pás a výškovo nastaviteľný chrbtový systém ako Softflex. 

Nové motívy rady SoftFlex od 1. triedy

Výška: 40 cm, šírka: 28 cm, hĺbka: 20 cm, hmotnosť: 1100 g

Model s mäkkou konštrukciou a s plnou výbavou, ako sú polstrovaný bedrový pás, výškovo nastaviteľný chrbtový systém a fluorescenčný materiál pre väčšiu bezpečnosť detí. Je vhodný pre vyšších až vysokých prváčikov. 
Model Ultimate od 3. triedy

Výška: 41 cm, šírka: 31 cm, hĺbka: 22 cm, hmotnosť: 650 g

Jednoduchý a ľahučky batoh Ultimate vhodný od 3. triedy, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Vyrába sa totiž z recyklovaných PET fliaš.
Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

14.09.

Ako správne obúvať deti?

Je správne nosiť barefoot topánky alebo naopak topánky s vytvarovanou podporou klenby? Čo je pri výbere podstatné?

30.08.

Školské pomôcky – vychytávky a zaujímavosti

Vedeli ste, že existuje zvýrazňovač so zmizíkom, že gumovacie pero s vymeniteľnou náplňou môžete mať aj v modernom designe? A veľa ďalšieho.

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

27.05.

Školské aktovky Oxybag nová kolekcia 2022

Tohtoročné modely zaujmú novou, vylepšenou konštrukciou, ktorá sedí lepšie na chrbte. Nechýbajú ani obľúbené licenčné motívy Frozen alebo Minecraft!

MenuX

InformaceX