Boll - školské tašky pre 1. stupeň v novej kolekcii 2021

Zakladateľ firmy BOLL si ušil svoj prvý kúsok na horské túry už v osemdesiatych rokoch. Dnes sú tašky vytunené nielen do hôr, ale aj do školy. Konštrukcia školského batohu vychádza zo strihu pre vysokohorskú turistiku a preto minimalizuje negatívne dopady na detský chrbát pri nosení ťažkého učiva. Výrobca vsadil na maximálnu podporu panvy a bedier, prepracovanou ergonómiou popruhov, chrbtovej časti i doťahovacích pások.


  
Prečo vybrať túto značku?
 
 • Poctivá česká značka (výroba Vietnam),
 • kvalitná výroba s minimom reklamácií a za rozumnú cenu,
 • dôraz na zdravý chrbát naších detí - konštrukcia vychádzajúca z vysokohorského strihu,
 • testovanie s deťmi a horskými sprievodcami,
 • materiály šetrné k životnému prostrediu.


Čo doporučujeme pri výbere zohľadniť?
 
 • Mamičkám občas nevyhovuje bederný pás napevno našitý, ale je to súčasťou celkového ergonomického riešenia a filozofie firmy. Tvorci dobre vedia, prečo to takto navrhli :-)
 • Posuvný chrbtový systém s pútkami a na suchý zips se horšie ovláda, je konštruovaný veľmi natesno, ale raz za štvrť či pol roka to pri nastavovaní vydržíte. Na oplátku sa posuvný systém nehýbe a dobre prilieha na chrbte detí.
TIPY!
 • Ku všetkým školským modelom rozdávame ako darčej rýchlo schnúci uterák z mikrovlákna LITETREK TOWEL, po vypredaní ho nahradíme reflexným príveskom. 
 • Pre prváčikov sa ani najmenší školský model School Mate nehodí, doporučujeme ho najskôr druhákom.
 • Značka má úžasné detské spacáky, ktoré nájdete i u nás v predaji, vaše deti budú na chatách, chalupách i pod stanom pekne v teplúčku.
 • Veľmi populárne sú detské batôžky Bunny 6, Koala 10, Roo 12 a Sioux 15, ktoré majú prepracovanú ergonómiu, hrudný popruh i jednoduchý bedrový pás. Malé deti sa tak naučia správne nosiť školskú tašku na chrbte.
 

Ergonómia batohu BOLL School Mate 20, teda to, ako dobre sedí na chrbte, začína byť zrovnateľná i s našimi top modelmi, ako sú nemecké značky Step by Step GRADE a Ergobag Prime, ktoré majú omnoho vyššiu cenovú hladinu. School Mate má dve komory, naopak GRADE a Prime majú jednu komoru vhodnejšiu pre prváčikov a pevné dno. Líšia sa v použitých materiáloch a konštrukcii posuvného chrbtového systému. School Mate má samozrejme i menej vychytávok. V našej predajni však deťom pekne sedí a zaujme nižšou cenou.

   
Školský model School Mate 20 od 2. triedy

Výška: 41 cm, šírka: 29 cm, hĺbka: 19 cm, hmotnosť: 980 g, objem: 20 l

Tohtoročný model zväčšíl objem o 2 litre a naväzuje na typ School Mate 18, ktorý nájdete u nás vo výpredaji. Je to kúsok pre športových nadšencov milujúcich prírodu a turistiku. Nehľadajte eleganciu, ale účelový ľahký batoh, ktorý bude deťom dobre slúžit, nezničí im chrbát a nevymetie peňaženku. 

  
Školský model Smart 24 pre deti od cca 4. triedy

Výška: 43 cm, šírka: 30 cm, hĺbka: 23 cm, hmotnosť: 1020 g, objem: 24 l

Tohtoročný model má tiež zvätšený objem o 2 l a naväzuje na predchádzajúci, teraz výpredajový model, Smart 22. Ideálny pre deti, ktoré vyrástli  z aktovky a vyberajú tašku do 4. triedy. Konstrukčne a ergonómiu je zhodný so School Mate 20, len je väčší a má motívy vhodné pre väčšie deti. I posuvný chrbtový systém je identický.

 

 

Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

27.05.

Školské aktovky Oxybag nová kolekcia 2022

Tohtoročné modely zaujmú novou, vylepšenou konštrukciou, ktorá sedí lepšie na chrbte. Nechýbajú ani obľúbené licenčné motívy Frozen alebo Minecraft!

22.03.

Herlitz aktovky a batohy 2022

Ergonomicky skvele padnúce tašky predstavujeme v nových designoch pre rok 2022.

16.03.

Batohy coocazoo 2022

Školské batohy od cca 4., 5. triedy s dokonalým posuvným chrbtovým systémom. Pokiaľ chcete, aby Váš školák mal čo do ergonómie to najlepšie!

MenuX

InformaceX