Bagmaster 2020 - nové školské aktovky a batohy pre všetkých školákov

Bagmaster - školské aktovky a batohy s vľúdnu tvárou. Tak predstavujeme českú značku Bagmaster v našej kamennej predajni mamičkám a oteckom. Ďalej nezabudneme vyzdvihnúť podstatný argument pre výber tejto značky - prepracovanú kontrolu kvality batohov, ako z pohľadu použitých materiálov, tak aj z pohľadu kvalitného šitia, a na to nadväzujúcu 3-ročnú záruku na všetky školské tašky. Mamičky si u nás pochvaľujú napríklad aj ľahko ovládateľné a kvalitne vypracované zipsy ako na školských batohoch, tak na peračníkoch. Zaručená kvalita školských tašiek je prioritou číslo 1 pre celú firmu a je definovaná priamo od majiteľa firmy už od jej založenia v roku 2002. S kvalitou prevedenia ide ruka v ruke aj veľmi vydarená ergonómia chrbtového systému vrátane dostatočného polstrovania chrbta, podporené hliníkovým rámom pre najmenšie deti. Nastavené ergonomické riešenie je podľa zdravotného posudku FZS ZČU katedry fyzioterapie a ergoterapie skutočne ideálne pre školákov a podporuje zdravý rast detí.

Bagmaster prichádza v roku 2020 s niekoľkými zaujímavými novinkami. Zaradil do ponuky nové modelové rady školských tašiek: GEN pre prváčikov, MARK pre 3. - 4. triedu (tzv. 2. batoh) a radu BOSTON pre starších žiakov. Ďalej novo pridali do ponuky fľaše na pitie a desiatové boxy v dievčenskej a chlapčenskej variante. Zároveň pripravili nové motívy a farebné kombinácie v existujúcich modelových radách a k dispozícii sú aj peračníky a vrecká v rovnakom motíve pri všetkých nových modeloch.

Z tohtoročnej kolekcie opäť ponúkame kompletný sortiment motívov v podobe samostatných školských a študentských batohov, peračníkov, vreciek a malých setov. Pri zakúpení vybraných samostatných školských tašiek Bagmaster u nás dostanete zadarmo ako darček fľašu na pitie značky Ars Una, slúchadlá alebo trojhranné pastelky.
   

Školské aktovky Bagmaster pre prváčikov

Modelová rada Bagmaster LIM
pre prváčikov aj nižších ako 116 cm!

Školská aktovka z modelovej rady LIM je s výškou 34 cm a objemom 15 l ideálna pre drobných prváčikov. Má jedinú prehľadnú hlavnú komoru členenú dvoma prepážkami. Predné vrecko na suchý zips slúži obvykle na desiatový box. Má priestranné bočné vrecká, kam sa zmestia aj široké fľaše na pitie.

Školské batohy Bagmaster pre 1. stupeň základnej školy

Značku školských tašiek Bagmaster odporúčame deťom, ktorí nechcú aktovku v prvej triede alebo práve vyrástli z aktovky a chcú prejsť na batoh. U prváčikov upozorňujeme mamičky hlavne na to, že by si deti mali zvládnuť udržať poriadok vo viacerých komorách batohu. Všetky modely školských tašiek Bagmaster pre prvý stupeň vážia max. 1 kg, okrem modelu Theory, ktorý má 1180 g. Reflexné prvky sú automaticky zo všetkých strán batohov, a to aj na bokoch a ramenných popruhoch.
   

NOVINKA Modelová rada Bagmaster GEN
pre deti od 1. - 3. triedy, s výškou od 125 cm

Modelová rada školských tašiek Bagmaster Gen nadväzuje na úspešnú radu Galaxy a jej hlavnou výhodou je sprehľadnenie úložného priestoru. Namiesto 3 komôr má 2 komory, pričom veľká hlavná komora dáva dostatočný priestor pre učebnice a školské dosky, na ktoré je pripravená špeciálna kapsa u chrbta krytá gumou pre rovnomernejšie rozloženie záťaže batohu na chrbte dieťaťa. Druhá komora je vhodná pre peračník, druhé púzdro na pastelky, zošity a pod. Obsahuje jednoduchší organizér s menším vreckom na mobil, so 4 pútkami na ceruzky a vreckom vhodným napríklad na preukaz do knižnice. Organizér nemá klip na kľúče, ktoré sa však môžu dať do oddeleného predného vrecka na zips.

Ostatné parametre novej rady Gen sú rovnaké ako u rady Galaxy: objem 17 l, rovnaká výška 40 cm, polstrované, umývateľné dno s nožičkami, výškovo nastaviteľný hrudný pás a doťahovacie pásky u ramenných popruhov pre lepšie usadenie batohu na chrbte dieťaťa. Dve pútka prispôsobené malým detským rúčkam, väčšie z nich má plastovú protišmykovú ochranu. Jedno bočné vrecko zo sieťky s gumou je dostatočne veľké aj pre širšiu 0,5 l zdravú fľašu, len vrchná ochrana na zips musí zostať rozopnutá. Tento školský batoh má tiež 2 predné vrecká. Spodná, jemne polstrovaná kapsa je pomerne priestranná, určená na desiatový box, zmestí sa do nej ako originálny desiatový box Bagmaster, tak napríklad od Hamy. Horné vrecko je vhodné na drobnejšie predmety, ako sú kľúče, čip do jedálne, peňaženka, talizman, preukážka na MHD.
   

Modelová rada Bagmaster GALAXY
pre deti od 1.-3. triedy, s výškou od 125 cm

Školské batohy Bagmaster Galaxy sú na trhu už tretí rok, krásne sedia prváčikom na chrbte, vrátane drobnejších detí, a sú obľúbené ako kvalitou prevedenia, tak svojim optimálnym objemom 17 l. Možnosť umiestniť desiatový box v prednom vrecku oddelene od ostatného učenia ocenia mamičky, ktoré majú predsa len menej poriadne deti a hrozí, že nedojedená desiata umastí ostatné školské potreby.
    

NOVÉ MOTÍVY modelovej rady ALFA
pre deti od 1. - 3. triedy, s výškou od 125 cm

Školské batohy Alfa na rozdiel od rady Gen a Galaxy majú väčší objem (19 l), a preto sú vhodné pre deti, ktoré potrebujú nosiť viac učenia. Jedná sa o 3-komorový batoh, pričom veľká hlavná komora má u chrbta gumu na podporu školských dosiek, druhá komora má prepracovanejší organizér s klipom na kľúče. Tretia komora je vhodná na desiatu, peračník a ďalšie menšie školské potreby, obsahuje veľkú vnútornú kapsu napríklad práve na desiatový box. Mamičky tak nie sú obmedzené rozmerovo pri výbere vhodného desiatového boxu aj pre veľkých jedákov. Vpredu má batoh pútko napríklad na uchytenie príručnej taštičky či vrecka na prezúvky.
Bagmaster pripravil pre tento rok štyri nové motívy, dva motívy batohu pre dievčatá s kvetinovým motívom a zajačikom a dva motívy batohu pre chlapcov, veselý zelený motív s pavúkom a modrý pre milovníkov rýchlych áut.
    

NOVINKA Modelová rada Bagmaster MARK
pre deti od 2. - 4. triedy, s výškou od 128 cm

Školský batoh Bagmaster Mark je novinka v menej početnej skupine tzv. druhých batohov. Jedná sa o lacnejšiu variantu školskej tašky Mercury, ale pri zachovaní rovnako vysokej kvality prevedenia i kvality ergonomického riešenia chrbta vrátane hliníkového rámu. Namiesto 3 komôr má iba 2 komory, výšku 41 cm, objem 19l, hlavná veľká komora nemá žiadne členenie, ani vrecká, menšia komora má organizér s veľkou kovovou karabínou na kľúče odnímateľnou pomocou klipu. Dieťa si tak môže kľúče s čipom na obedy pohodlne vybrať bez toho, aby muselo zápasiť s karabínkou. Menšia komora obsahuje tiež sieťovanú kapsu na gumu a malú kapsičku na zips. Rada Mark nemá doťahovacie pásky a hrudný popruh pri ramenných popruhoch. Hrudný pásik však možno dokúpiť. Rovnako ako u rady Mercury sa na batohu objavuje tretie veľké polstrované ucho na pohodlné nosenie. Na boku majú oba rady veľké vrecká na gumu, do ktorej sa pohodlne zmestia aj široké zdravé fľaše.
Rada Mark má jedno vyhotovenie pre dievčatá s kvetinovým vzorom a jeden chlapčenský motív v modrej farbe s veselými príšerkami.
   

Modelová rada Bagmaster MERCURY
pre deti od 2. - 4. triedy, s výškou od 128 cm

Deťmi preverený model školských tašiek Mercury opäť patrí do skupiny tzv. druhých batohov a je to drahšie dvojča vyššie spomínanej novinky Mark. Na prvý pohľad sa jedná o batoh vysoko kvalitný, má výšku 41 cm, objem 19l, tri komory a všetky vyššie uvedené vychytávky, ako výškovo nastaviteľný hrudný pásik, doťahovacie pásky u ramenných popruhov, 3. polstrované veľké ucho, hliníkovú karabínku na kľúče a veľké bočné vrecká na gumu. Prostredná komora má vo vnútri väčšie vrecko na dosky. Na prednej časti batohu je navyše skryté bočné vrecko na zips vhodné na ukrytie cenností.
   

Modelová rada Bagmaster ELEMENT
pre deti od 3. - 5. triedy, s výškou od 130 cm

Školské batohy z rady Element sa dajú označiť ako plnohodnotné 4-komorové batohy v skupine tzv. druhého batohu, s objemom 22 l a výškou 42 cm. Stále je zachované polstrovanie vhodné aj pre prváčikov a hliníkový rám. Bočné vrecká sú na zips s vnútornou sieťkou, ktorá umožní umiestnenie širšej fľaše. Ramenné popruhy majú doťahovacie pásky, ale sú bez hrudného popruhu, ktorý sa dá dokúpiť. Dve hlavné komory sú bez ďalšieho vnútorného členenia, tretia komora má prehľadný organizér s karabínkou a priestranné predné vrecko má vnútorné členenie na desiatový box. Mamičky v našej predajni občas uvádzajú, že hlavná komora tohto modelu už deťom nestačí na objem učiva od 4. triedy. Záleží to však na konkrétnej škole a organizácii školského dňa, možnosti nechávať si veľké učebnice v škole a pod.
    

Modelová rada Bagmaster Maxvell
pre deti od 3. - 5. triedy, s výškou od 130 cm

3-komorový školský batoh Bagmaster Maxvell je s objemom 24 l väčší ako model Element, ale obaja majú výšku 42 cm. Jedná sa o extra ľahký batoh s hmotnosťou len 0,84 kg a je tiež lacnejší ako model Element. Hlavná komora je priestranná, pohodlne sa do nej zmestia napr. školské dosky aj učebnice formátu A4. Vnútri komory je separačné vrecko na gumu, vhodné na učebnice alebo dosky. V prednej komore je prehľadný organizér, sa sieťovanou kapsičkou so zipsom na mince alebo iné drobnosti. V hornej časti tejto komory je klip na kľúče s krúžkom. Nechýbajú ani dve priestranné bočné vrecká na gumu. Vzhľadom k tomu, že sa jednotlivé potlačené časti batohu strihajú z role látky, môže byť každý batoh originál.
    

NOVÉ MOTÍVY modelovej rady THEORY
pre deti od 4. - 6. triedy, s výškou od 140 cm

Dvojkomorový školský batoh s výškou 44,5 cm, polstrovanie chrbta už mení tvar a je prispôsobené rastúcemu dieťaťu, hliníkový rám mizne. Hlavná zadná komora má vystužené vrecko na notebook a vo vnútri sú všité polstrované výstužné bočnice na suchý zips, ktoré spevnia celý batoh tak, aby dokázal samovoľne stáť. Bočné kompresné popruhy zaručia lepšie priľnutie batohu na chrbte, takže školské dosky môžu byť umiestnené aj v prostrednej komore. Spodné predné vrecko je určené na desiatový box a horné predné vrecko má organizér vrátane malej karabínky na kľúče. Bočné vrecká na gumu pojmú aj široké fľaše na pitie. Nevýhodou tohto batohu sú širšie ramenné popruhy blízko pri sebe, ktoré nemusia drobnejším postavám vyhovovať. Ramenné popruhy nemajú horné doťahovacie pásky ani hrudný opasok. Ten sa dá opäť dokúpiť.
   

NOVINKA Modelová rada Bagmaster BOSTON
pre deti od 4. - 6. triedy, s výškou od 140 cm

Nový model dvojkomorovej školskej tašky s výškou 44,5 cm a objemom 24 l má veľmi originálny módny strih a dovoľujeme si ho zvoliť najvydarenejšou novinkou firmy Bagmaster pre tento rok. Má prehnutejší chrbát a nový typ polstrovania prispôsobený už väčším deťom. Zadná hlavná komora má polstrovanú kapsu na notebook, druhá komora má menší organizér s karabínkou. Ramenné popruhy sú anatomicky dobre riešené, majú hrudný opasok s koľajničkou a batoh sedí veľmi pohodlne na chrbte. Batoh má reflexné prvky na prednej časti.
Batoh má zaujímavo riešenú dvojitú prednú kapsu. Dva zipsy z oboch bočných strán vytvárajú efekt klokanieho vrecka, ale vrecká sú oddelené. Hore je ďalšie vrecko na zips. Batoh má polstrované držadlo a k tomu pevné ucho na zavesenie. Bočné vrecká na fľašu sú z pevnej kvalitnej sieťoviny ukončené gumou. Vzhľadom k tomu, že sa jednotlivé potlačené časti batohu strihajú z role látky, môže byť každý batoh originál. Polstrované dno je z pevného 1680 D materiálu, vďaka ktorému je batoh stabilný a dokáže lepšie samostatne stáť.
   


 

Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

24.03.

Karanténa - učíme a hráme sa s deťmi doma

Ako zabaviť deti v domácej karanténe? Prichádzame s osvedčenými TIPMI, ako sa deti zabavia sami, ako si hrať spoločne a ako vám uľahčiť domáce vyučovanie.

20.03.

Stil 2020 - nová kolekcia školských batohov a školských aktoviek

Stil ako špecialista na školské aktovky pre prváčikov, žiadané študentské batohy a ďalšie školské potreby.

10.03.

Topgal 2020 - nová kolekcia školských batohov pre prváčikov

Najobľúbenejšia česká značka prichádza s dizajnovými novinkami, ktoré zaručene zaujmú svojou nápaditosťou, originalitou a nevšednými nápadmi.

30.01.

Bagmaster 2020 - nové školské aktovky a batohy pre všetkých školákov

Bagmaster v roku 2020 prichádza s novými školskými batohmi pre 1. stupeň základnej školy. Pozrite sa na naše horúce tipy s palcom hore a výhody jednotlivých modelových radov.

MenuX

InformaceX