Hry Albi

Tuto firmu v roku 1991 založili dvaja študenti Antonín Kokeš a Jaromír Kovařík. ALBI Česká republika a.s. sa riadi mottom: „Malý darček pre veľkú radosť.“ Najprv prerazili iba s pohľadnicami s motívmi Jozefa Lady, neskôr k pohľadniciam pridali aj humorné priania. Dnes sa toto české vydavateľstvo špecializuje predovšetkým na doskové hry, výrobu prianí, diárov, bytových doplnkov a darčekových predmetov.
Medzi najpopulárnejšie a zároveň najpredávanejšie produkty patria Albi hry a tiež Albi ceruzka a interaktívne hovoriace knihy Kúzelné čítanie. Pôvodný koncept bol založený na licenčnom preberaní a predaji úspešných hier, ktoré vznikali v Nemecku, v projekte Kúzelné čítanie si však Albi 95 percent produktu vyvinula sama.
Hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v Prahe, sídlo slovenskej pobočky v Žiline a poľská pobočka má centrálu v Krakove. Na výrobu má spoločnosť Albi len malú dielňu pre náročnejšie procesy, napríklad zlatú tlač, viacvrstvovú tlač a podobne, ale žiadne veľké tlačiarenské stroje nevlastnia a väčšinu výrobkov si necháva robiť u externých dodávateľov v Nemecku, vo Fínsku, v Amerike alebo v Číne, tlač Čarovného čítanie presunula kvôli logistike aj cene z Číny na Slovensko. V Albi myslí aj na ekológiu av rámci akcie Albiles sa starajú o životné prostredie.

Kúzelné čítanie
Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 7Nasledujúci
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

17.06.

Správny úchop ceruzky

Aby sa písanie stalo od prvých chvíľ radosťou a nie frustráciou pre dieťa aj rodičov, je dôležité, aby sa rozvíjalo správne od samého začiatku. Správny úchop je dôležitý.

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

MenuX

InformaceX