Centropen

Tradícia výroby písacích prostriedkov sa začala v Dačicích písať v roku 1940, keď jeden zo zakladateľov, zaoberajúci sa výrobou koženého tovaru, založil novú dielňu, okrem iného aj na výrobu plniacich pier. V roku 1948 bolo výnosmi vtedajšieho ministra priemyslu vykonávané znárodnenie súkromných firiem, ktoré mali viac ako 50 zamestnancov. Ani dačická firma sa tak nemohla vyhnúť politickým udalostiam doby. Centropen sa stal až do roku 1989 súčasťou Koh-I-noor Hardtmuth České Budějovice. Na výrobu však nemali politické zmeny väčší vplyv. V deväťdesiatych rokoch prebehla privatizácia do rúk rýdzo českého kapitálu.

V roku 1997 bola v Centropene zahájená výroba novo patentovaného výrobku – fúkacích fixiek. Centropen sa stal ich monopolným výrobcom na celom svete. V prvých rokoch nového tisícročia sa Centropen zameral na inovácie nadväzujúce na odporúčania pediatrov. Zo vzájomnej spolupráce vznikla myšlienka ergonomického držania, tj trojuholníkový tvar úchopovej časti u všetkých detských, a následne aj kancelárskych, písacích a kresliacich potrieb. V roku 2012 bola uvedená na trh dlho očakávaná novinka pero Tornado Cool. Z technického hľadiska išlo o prevratný krok, pretože bol vôbec prvýkrát využitý mäkčený, gumovaný úchop pre ľahšie držanie so zachovaním obľúbeného ERGO tvaru.

Prevažná väčšina výrobkov Centropenu sú rýdzo české výrobky, výrobný závod sa nachádza v juhočeských Dačicích. Z Ázie pochádzajú len výrobky na doplnenie sortimentu (pastelky, pravítka, kružítko, lepidlá).

Cena
Zobraziť filtry
Stránka 1 z 6Nasledujúci
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

17.06.

Správny úchop ceruzky

Aby sa písanie stalo od prvých chvíľ radosťou a nie frustráciou pre dieťa aj rodičov, je dôležité, aby sa rozvíjalo správne od samého začiatku. Správny úchop je dôležitý.

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

MenuX

InformaceX