Zobraziť kategórie
ATLAS MÝTOV - Mýtický svet bohov

ATLAS MÝTOV - Mýtický svet bohov

Kód produktu:K-SCH-0101-coSK
Výrobca:Baagl Presco Group
Podľa veku od::6 rokov
Je teda jasné, že nejde o hocijaké mapy. Naše mapy sú zvláštne: ukazujú, ako videlo svet dvanásť prastarých kultúr - pre niektorú bol obrovským stromom, pre inú horou obrátenú hore nohami a príslušníci ďalšie kultúry verili, že krajina spočíva na chrbte obrovské korytnačky. Všetky tieto pohľady sú fascinujúce!

Keď si budete mapy prezerať a čítať príbehy, ktoré ich sprevádzajú, precestujete zemeguľu krížom krážom. Spoznáte, aké legendy si rozprávali pôvodní obyvatelia severnej Ameriky, ako nahliadali na svet a jeho stvorenia príslušníci úžasné civilizácie Aztékov alebo domorodý kmeň Janomamů v Amazónii. Hlbšie sa zoznámite s gréckymi mýtmi, dobre známymi prinajmenšom v celej Európe, ale preniknete aj do magického sveta írskych, severských či slovanských bohov. V Afrike vás pohltí prízračný jorubsky svet alebo tiež svetoznámej mýty starých Egypťanov. V Ázii vám potom učarujú hinduistickej a japonskej legendy a v Oceánii svet polynézskych domorodých kultúr.

Pri svojom putovaní spoznáte nepreberné množstvo bohov, fantastických zvierat, hrdinov, ale aj Mizera a príšer. Na cestách je obzvlášť potrebné dávať si pozor napríklad na vlkolakmi, desivé morské stvory alebo zlovestné ženštín zvané Bans! A určite budete potrebovať mapu!

Nájdite si svoju vlastnú cestu úžasnými miestami vo všetkých kútoch sveta, zoznámte sa so stovkami pozoruhodných postáv a spoznajte pritom niečo z ich príbehov! Cestujte dlho a ďaleko, bavte sa, nechajte sa uniesť, ale zbytočne sa nebojte. Vždy nájdete cestu späť - stačí nasadnúť na chrbát vtáka búrliváka alebo preplávať oblohu v bárke, ktorá vozí slnečný kotúč ...

Alternatívny tovar

Nezbedné pohádky
8,80 €
Vyprodáno
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Aktuálne

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

30.10.

Detské obliečky - čo je dobré vedieť

Vedeli ste, že mikroplyš môže byť aj bavlnený? Nové materiály a ich prehľad.

MenuX

InformaceX