Vyberáte detský ruksak?

Vyberáte detský ruksak? Poradíme vám, ako nešliapnuť vedľa!

Delíme ich primárne podľa veku a výšky dieťaťa do niekoľkých kategórií:
  • Ruksak pre detičkymá chrbtovú časť okolo 27 cm a je určený pre najmenšie deti dvoch až štvorročné na výlety s rodičmi. Jedná sa o najmenšie výrobky a medzi veľmi obľúbené patria napr. plyšové alebo batôžky pre najmenších so zvieratkami.
 
 
Cena: 35,22 €
 
Cena: 31,80 €
 
Cena: 19,90 €
  • Ruksak do škôlky, ktorý je navrhnutý pre vekovú kategóriu 4 - 6 rokov a jej zadná časť je okolo 30 - 33 cm cm. V tejto kategórii považujeme sofistikovanejšie typy vhodné pre prvú turistiku nebo Boll.
 
 
Cena: 36,80 €
 
Cena: 42,43 €
 
Cena: 21,20 €
  • Pre 1. stupeň základných škôl s výškou chrbtovej časti okolo 38 – 40 cm. Tu nájdeme aj prvý športový alebo detský turistický batoh
 
 
Cena: 56,00 €
 
Cena: 27,41 €
 
Cena: 36,40 €
  • Pre 2. stupeň základnej školy - určené pre školákov, ktorých výška sa pohybuje okolo 140 cm (výška chrbtovej časti potom okolo 43 cm)

U všetkých veľkostných kategóriách je dôležité myslieť aj na správnu šírku a nasadenie ramenných popruhov.

Aké vychytávky môžu batohy pre deti mať?

Odporúčame, aby každý mal integrovaný hrudný popruh. Pri väčších modeloch ho možno už dokúpiť aj samostatne, ale pri tých najmenších to väčšinou nie je možné. Vďaka nemu zabránime schádzaniu ramenných popruhov z úzkych ramienok dieťaťa a zaistíme, že batožina aj s obsahom neskončia na zemi.
Pri väčších typoch, prevažne turistických, je veľmi vhodnou súčasťou aj bedrový pás. V prípade, že dieťa nesie väčšiu záťaž, optimálne rozkladá váhu a nezaťažuje toľko chrbticu dieťaťa.

Podstatný je aj dostatočne veľký priestor na fľašu na vodu. Môže byť ako integrovaný v hlavnej komore, tak môže vo forme vrecka na boku. U malých detských batôžkov sa viac prikláňame k umiestneniu fľaše na pitie v hlavnej komore, pretože jej umiestnenie na boku pôsobí nevyváženosť záťaže na oboch ramenách. Navyše je u niektorých značiek také vrecko vo vnútri hlavnej komory vyrobené z nepremokavého materiálu, ktorý v prípade nehody zabráni poliatiu ostatného obsahu.
Reflexné prvky sú väčšinou štandardom (pozor na to, aby boli zo všetkých strán), drahšie modely potom napríklad disponujú integrovaným sedákom alebo vreckom na desiatu opatrenú termoizolačnou fóliou.


Podstatné je aj z  materiálu je detský batoh vyrobený.
U tých najmenších, kde sa nepredpokladá nejaké veľké využitie v turistike sa jedná prevažne o čiastočne nepremokavé látky doplnené veselou potlačou. Pri väčších a prepracovanejších modeloch sa väčšinou už s celoplošnou potlačou nestretneme – každý zásah do látky znižuje jeho nepriepustnosť. Tu už vidíme skôr dôraz na funkčnosť.

V neposlednom rade je dôležité, aby sa páčil. Dievčenské batohy aj chlapčenské sú v mnohých dizajnoch a môžete využiť náš filter "podľa motívu" 


Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

30.10.

Detské obliečky - čo je dobré vedieť

Vedeli ste, že mikroplyš môže byť aj bavlnený? Nové materiály a ich prehľad.

10.10.

Vyberáte detský ruksak?

Poradíme vám, ako nešliapnuť vedľa! Či už s batôžkami pre najmenších, tak s tými pre väčšie deti.

22.08.

ZOŠITY - aké?

Aký papier, obálka, s okrajmi alebo bez? S vymeniteľnou náplňou? 523, 540 alebo iné? Designové x obyčajné zošity?

MenuX

InformaceX