Učenie nie je mučenie

Polrok sa neúprosne blíži a školáci sa snažia získať posledné dobré známky. Prevcičiť si školské znalosti môže byť zábava. Ukážeme Vám pár tipov na knižky, vzdelávacie hry a ďalšie pomôcky, ktoré školákom uľahčia učenie.
 

Pre prváčikov

Slovenský jazyk môžete precvičiť s pracovným zošitom Pravopisné cvičenia 1. roč. ZŠ. Obsahuje hravé cvičenia a úlohy zamerané na precvičovanie písania jednotlivých písmen abecedy a slov. Ak potrebujete natrénovať písanie jednotlivých písmeniek abecedy, odporúčame stierateľný zošit Píšeme si abecedu, ktorý môžete používať stále dokola. V pracovnom zošite pani Písmenkovej nájdete hravé tajničky, hádanky, číselné obrázky, komiks a maľovanky.Precvičovanie matematiky spríjemní elektronická hra Voltík Sčítanie a odčítanie. Hra obsahuje 320 príkladov na sčítanie a odčítanie do 20. Ďalšie príklady na sčítanie, odčítanie i porovnávanie čísel nájdete v pracovnom zošite Počítajme hravo. 

Pre deti 2. - 5. triedy ZŠ

Albi Kúzelné čítanie ponúka veľa knižiek, ktoré uľahčia učenie. Pomocou ceruzky sa deti dozvedia všetky základné informácie aj zaujímavosti o danej téme. Nechýbajú ani kvízy, ktoré preveria novo získané znalosti.
Potrénovať mozog môžete aj s logickými a vzdelávacími doskovými hrami alebo skúste hlavolamovú hru pre jedného hráča IQ fit.Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

16.01.

Učenie nie je mučenie

Tipy pre zábavnú formu učenia a pilovania 😊 Ako môže tiež prebiehať domáca príprava na prvom stupni?

16.12.

Kreatívne hračky a tvorenie

Vytvoriť alebo vyrobiť vlastný obrázok, dekoráciu alebo bábiku a radovať sa z vlastného výtvoru, je to k čomu by sme mali deti viesť.

14.11.

Tipy na darčeky - spoločenské hry

V dnešnej dobe zapojiť deti doma do iných aktivít ako sú hry na počítači alebo tablete býva čoraz viac zložitejšie. A tak sme dali s kolegyňami hlavy dohromady a vybrali pre Vás doskové hry, ktoré doma s deťmi rady hráme. Rozdelenie podľa veku sme si u niektorých dosiek upravili, ale uvádzame aj odporúčaný vek od výrobcu.

14.09.

Ako správne obúvať deti?

Je správne nosiť barefoot topánky alebo naopak topánky s vytvarovanou podporou klenby? Čo je pri výbere podstatné?

MenuX

InformaceX