Tipy na darčeky - spoločenské hry


Typy na stolové hry pre predškolákov

DOBBLE Labková Patrola

Jedná sa o zjednodušený variant klasickej hry Dobble v praktickej plechovej krabičke. V tejto kartovej hre sa môžu deti tešiť na svoje obľúbené postavy zo seriálu Labková patrola. Jednoduché pravidlá vysvetlíte behom chvíľky. Hra má 30 kariet, na každej karte je 6 obrázkov a vždy každé dve karty majú spoločný iba jeden obrázok. A ten treba nájsť - ide o postreh a rýchlosť. Deti trénujú rýchlosť ruky, pamäť a ostria zrak. Výrobca: Zygomatic, vek: 4+, doba hrania: max. 10 min, počet hráčov: 2-5.
dobbleTlapkovaPatrola
 

CESTUJEME Do rozprávok

Ide o pôvodný český súbor 4 hier s večerníčkovou tématikou. Krabica obsahuje pexeso, Čierneho Petra a hlavne 2 doskové hry využívajúce veľký plán. Sú dostatočne variabilné a rýchle, aby si udržali pozornosť malých detí. Herný plán je veľmi pekne graficky spracovaný, deti sa stretnú s vílou Amálkou, Káťou a Škubánkom, Robátkom, Bobom a Bobkom, Maxipsom Fíkom a ďalšími postavičkami z Večerníčkov. Výrobca: Dino, vek: 4+, dĺžka hrania: 5-15 min, počet hráčov: 2-5.
Cestujeme-do-pohadek
 

PONOŽKOŽRÚTI

Pomôžte škriatkom v hľadaní stratených ponožiek a zistite, čo sa skrýva v zatvorených miestnostiach vo vnútri krabice! Hráči sa počas hrania snažia nájsť 3 páry chýbajúcich ponožiek, ale musia si dať pozor na všadeprítomné príšerky a svojich súperov, ktorí sa ich snažia o tieto ponožky obrať a odniesť si ich do svojich brlohov. Po skončení hry dostane víťaz možnosť vylepiť samolepku ponožky do vnútra krabice na symbol ponožiek. Po niekoľkých hrách tak budú hráči schopní otvoriť vo vnútri krabice nové miestnosti a objaviť nové tajné herné komponenty a ďalšie varianty hry. Ponožkožrúti vám nezožerú len ponožky, ale aj veľa vášho času, pretože deti túto hru budú chcieť hrať zase a znova. Ponožkožrúti sú ideálnou detskou hrou, pretože je múdra, jednoduchá a rýchla. Výrobca: Lifestyle, vek: 6+, doba hrania: 20 min, počet hráčov: 2-4.


Typy na darčeky – společenské hry pre školákov 7 - 10 rokov

KARAK

Jedná sa o pôvodnú českú rodinnú hru s jednoduchými pravidlami z fantasy prostredia. Dostala cenu Detská společenská hra roku 2018. Každý z hráčov dostane jedného hrdinu a vyrazí s ním do labyrintu pod hradom Karak bojovať s netvormi a získavať zbrane a poklady. Hrdina disponuje vždy dvojicou unikátnych schopností a len ten, kto ich dokáže efektívne využiť, môže pomýšľať na víťazstvo. Končí sa v okamihu, keď niektorý z hrdinov porazí draka, ktorý ovládal celé podzemie. Víťazom sa potom stáva ten, kto počas hrania nazbieral najviac pokladov. Má svižné tempo a využíva prvkov hry na hrdinov. Je možné dokúpiť aj rozšírenie základnej hry. Výrobca: Albi, vek: 7+, doba hrania: 45 min, počet hráčov: 2-5.
 

KINGDOMINO

Jednoduchá dosková hra pre celú rodinu. V hre Kingdomino budete, ako mocný kráľ, hľadať nové miesta na rozšírenie vašich veľkolepých kráľovstiev. Treba preskúmať všetky druhy krajiny - obilné polia, nehostinné skaly i rozľahlé jazerá a vybrať tie najlepšie miesta na rozšírenie kráľovského vplyvu. Ale pozor, sú tu aj ďalší králi, ktorí sa obzerajú po rovnakých državách. Je víťazom najprestížnejšieho svetového ocenenia Spiel des Jahres za rok 2017. Výrobca: Mindok, vek: 8+, doba hrania: 15 min, počet hráčov: 2-4.
 

7 DIVOV SVETA – Architekti

Táto rýchla a dynamická strategická hra je skvelou voľbou pre začínajúcich hráčov a rodiny s deťmi. Tempo je svižné a zábavné aj v plnom počte 7 hráčov. Vo svojom ťahu si hráč vyberie jednu z troch dostupných kariet. Tieto karty predstavujú rôzne postavy, ktoré pomáhajú získať zdroje na stavbu jedného zo 7 divov sveta, robia vedecké objavy alebo dokonca bojujú s ostatnými hráčmi. Hra končí v okamihu, keď jeden z hráčov dokončí ako prvý svoj div. 7 divov sveta: Architekti je vlastne takou bránou k pôvodnej veľkej hre, ktorá si získala ohromnú obľubu a dočkala sa nedávno novej verzie (prelink na ADC Blackfire 7 Divov sveta - Nová edícia). Výrobca: Repos Production, vek: 8+, doba hrania: 25 min, počet hráčov: 2-7.
7divusveta
 

Harry Potter Bradavice Škola čiar a kúziel

Študujte kúzelnícke predmety na všetkých štyroch internátoch Rokfortu a bojujte o kartičky s Obracačom času. Tie môžu rozhodnúť, ktorý hráč sa stane najúspešnejším študentom. Zábavná rodinná hra pre malých aj veľkých, pre čarodejníkov aj pre mudlov. Originál stolnej hry, s ktorou sa stanete súčasťou známeho príbehu Harry Pottera. Vďaka jednoduchým pravidlám si ju s chuťou zahrá ako skalný fanúšik hrdinov z Rokfortu, tak napríklad aj starý otec, ktorý príbehy Joanne Rowlingovej nepozná. Táto spoločenská hra je vymyslená aj vyrobená v Českej republike. Výrobca: Betexa, vek: 6+, dĺžka: 25 - 40 min, počet hráčov: 2 - 4.
harrypotter-skolacarakouzel


Naj hry pre teenagerov

PRÍŠERKY Z PODZEMIA

Príšerky z podzemia je nová hra od Vlaadi Chvátila. Odohráva sa v rovnakom svete ako Vládcovia podzemia, ale je to úplne samostatná hra. Staňte sa vodcami impej rodinky, ktorá začala podnikať v novom odvetví: šľachtenie a predávanie domácich maznáčikov. Prepracovaný herný systém poskytuje množstvo strategických možností. Budete chcieť svoje dokonale graficky spodobnené príšerky rozmaznávať. Vláďa Chvátil vytvoril svoju najlepšiu hru a prináša s ňou úžasný zážitok pre všetkých hráčov. Výrobca: Mindok, vek: 12+, doba hrania: 90 - 120 min, počet hráčov: 2-4.
priserky_z_podzemi
 

ČIERNE HISTORKY

Sady kartových hier Čierne historky prinášajú zapeklité, niekedy až morbídne a mysteriózne záhady pre teenagerov a dospelých. Preverte svoj detektívny talent a vyriešte hádanku. Jeden hráč sa zoznámi s celým príbehom a stáva sa moderátorom hry. Ostatní sa snažia zrekonštruovať historku pomocou dobre mierených otázok, na ktoré im moderátor môže odpovedať iba „áno“ alebo „nie“. Hráči sa pokúšajú poskladať jednotlivé čriepky a dedukciou odhaliť, ako sa príbeh naozaj stal. Z našich skúseností vieme, že sa hra dobre uplatní pri chôdzi na výletoch, pri jazde v aute, pri čakaní. Vzhľadom na obľubu čiernych historiek, vznikli aj varianty pre mladšie deti – Biele a dúhové historky (pre deti od 8 rokov). Výrobca: Mindok, vek: 12+, doba hrania: do 30 min, počet hráčov: 2 a viac.

 

Albi ZOOM

Pre fanúšikov dokumentárnych filmov a televíznej stanice PRIMA je určená táto vedomostná hra Zoom. Tešiť sa môžete na 4 rôzne kategórie - príroda, zaujímavé miesta, veda a technika, história, ktoré preveria vaše znalosti. V kvízovej hre Zoom zodpovedajú otázky všetci hráči súčasne a tak sa nikto nudiť nebude. Hracie karty sú plné krásnych fotografií a 3 obsahujú rôzne typy otázok. Hráči zbierajú body za správne odpovede a ten, kto ich získa najviac, vyhráva. Hra vznikla v spolupráci s televíznou stanicou PRIMA. Hra Zoom obsahuje: 160 obojstranných kariet, presýpacie hodiny, zapisovací bloček, 6 obyčajných ceruziek, 6 zväčšovacích lúp, pravidlá a materiály v slovenčine. Výrobca: Albi, doporučený vek: 12+; dĺžka: 30 min.+, počet hráčov: 3-6
 


Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX