Peračníky pre dievčatá, chlapcov, dvoj alebo trojposchodové?

Čo všetko existuje a aké sú typy?

Sú buď klasické s úchytmi na ceruzky pre tie menšie alebo takzvane "hrabacie", kde už úchyty nie sú alebo je ich menej a sú určené skôr pre tie staršie.


Peračník do školy pre dievčatá a chlapcov do prvej triedy a na 1. stupeň.

Tie sú buď jedno alebo dvojposchodové alebo trojposchodové. Všetky sa predávajú buď s výbavou alebo bez. Často je to tak, že cena nie je ani príliš rozdielna, ale potom výbava nie je až tak kvalitná. A priznajme si, kto chce orezávať pastelky zakaždým keď spadnú? Navyše sú potom veľmi rýchlo vypotrebované. Je lepšie mať tie nelámavé a pre deti na prvom stupni aj trojhranné.

Jednoposchodové
Líšia sa množstvom chlopní. Môžu byť buď bez chlopne, s jednou alebo dvoma chlopňami.Na čom prváčikom záleží? Na motíve - peračníkov Minecraft, Harry Potter, jednorožec as koňom sa predá skrátka najviac. Sú aj peračníky chlpaté z príjemného hebkého materiálu. Sú výborné na maznanie, pozor ale na údržbu, tá je náročnejšia. Kreativitu môžete rozvíjať aj s puzdrami, Ako? Niektoré majú na sebe plochu podobajúcu sa lego podložke a môžete na ne pripevňovať tzv. pixely az nich skladať obrázky.

Pre tých, ktorí chcú nosiť do školy veľa písacích potrieb je menej známy typ, ktorý má okrem množstva úchytov aj malé puzdro a priestor na voľné položenie fixiek, linerov, pasteliek a iných školských pomôcok. Je teda vyššia a má jednu chlopňu. Vyrába ho maďarská značka Ars una a nájdete ho pod názvom „veľký“.
 Dvojposchodový alebo trojposchodový peračník?
Variant hlavne pre deti, ktoré sú poriadkumilovné a vo veciach majú rady systém a prehľad. Musíte totiž vedieť v ktorom poschodí sa hľadané napríklad gumovacie pero nachádza, aby ste nemuseli otvárať dva alebo tri zipsy. Na druhú stranu v školskej lavici zaberie menej miesta ako keď sú otvorené chlopne.
Peračníky pre 2 stupeň
Sú vyššie a užšie a majú už len menej úchytov alebo vôbec žiadne. Sú v motívoch ako detských tak študentských alebo tínedžerských. Líšia sa aj veľkosťou.
 


Puzdrá a etue
Každý určite pozná valcovité alebo oválne puzdrá. Aj tu sa dajú nájsť zaujímavé a praktické veci. Ide o puzdro, ktoré môže fungovať súčasne ako stojan na perá, ceruzky a pastelky. Stačí otočiť vrchnú časť, postaviť a môže slúžiť :-)
 

 
Kvalita – líšia sa? A ako ju poznám?
Väčšinou kvalita zodpovedá kvalite produktov daného výrobcu. V tejto brandži možno povedať, že čím kvalitnejšie tým drahšie. Peračníky Baagl budú rovnako ako ostatný sortiment tejto značky v krásnych designoch a nižšej cenovej hladine. Výrobca Hama bude presným opakom, na druhej strane spektra.
Z hľadiska počtu reklamácií kvalitu nevieme posúdiť, pretože sa jedná o spotrebný tovar a všeobecne ich riešime zanedbateľné množstvo.

peračník Top Model

peračníky pre chlapcov

púzdraSpäť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX