Kreatívne hračky a tvorenie

Maľovanie pieskom
Ak môžeme doporučiť nejakú kreatívnu hru, potom je to maľovanie pieskom! Rozvíja detskú fantáziu, jemnú motoriku a trpezlivosť. Dieťa nemusí byť práve Picasso a napriek tomu vytvorí krásne dielo. Môže si voliť farby, tieňovať, odlepiť viac kúskov naraz a tak môže z jednej šablóny vzniknúť množstvo originálnych obrázkov. Ešte sme sa nestretli s dieťaťom, ktoré by pieskovanie aspoň chvíľu nebavilo a nevydržalo pri ňom. Jediné na čo sa treba pripraviť je vysávanie po tomto kreatívnom tvorení, pretože jednoducho pracujete s pieskom. V ponuke máme sady aj šablóny českej výroby alebo od firmy Djeco. Pieskovanie šablón nie je iba pre malé deti, ale v náročnejších mandalách a motívoch nájdu zaľúbenie aj dospelí a tínedžeri.

Teraz vo vianočnom období môžeme spojiť pieskové maľovanie s výrobou anjelikov z drevenej preglejky. Drevený výsek anjela si môžete namaľovať acrylovými farbami a na bruško nalepiť vypieskovanú mandalu. Kto chce môže dierkami v drevenej šablóne prevliecť povrázky, pierka či iné ozdôbky podľa vlastnej fantázie.


 

Vyrob si …

Vyrobte si vlastné víly, bábiky, dubáčky, zvieratká a vločky z dielne výtvarníčky Pavly Petrnouškovej, ktorá všetko vyrába ručne v Českej republike. Podporte kreatívne tvorenie vašich detí. Jednoduchým lepením dokážu deti vytvoriť vlastnú postavičku a Vy môžete sledovať ich nadšenie z tvorby. Bábiky sú inšpirované motívmi stromov a kvetov. Môžete vyberať z chrobákov, motýľov, zvieratiek alebo škriatkov, kedy si ich poľudštením deti vytvárajú vzťah k jednotlivej postavičke. S tou sa potom hrajú a rozvíjajú svoje vlastné príbehy. Práca s prírodnými materiálmi a používanie ozdôb, lesných plodov, korálikov a semienok deti naozaj bavia. Kreatívne sady sú vhodné od 7 rokov. Ich náročnosť je odstupňovaná a znázornená na každej krabičke.Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

30.10.

Detské obliečky - čo je dobré vedieť

Vedeli ste, že mikroplyš môže byť aj bavlnený? Nové materiály a ich prehľad.

10.10.

Vyberáte detský ruksak?

Poradíme vám, ako nešliapnuť vedľa! Či už s batôžkami pre najmenších, tak s tými pre väčšie deti.

22.08.

ZOŠITY - aké?

Aký papier, obálka, s okrajmi alebo bez? S vymeniteľnou náplňou? 523, 540 alebo iné? Designové x obyčajné zošity?

MenuX

InformaceX