Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Nemalo by to byť príliš vzdialené od termínu nástupu do školy.
Ideálny čas pre výber školskej aktovky alebo batohu je práve v tomto období, teda v júni alebo júli.
Prečo?
Taška musí dieťaťu veľkostne sedieť, a pokiaľ ju kúpite rok vopred, tak veľkosť tašky nemusí byť ideálna. Iste si hovoríte, že za Vašich školských rokov tento problém nikto neriešil.
Dnes je to ale dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Podľa MUDr. Chlupovej, neurologičky, ktorá sa snaží zaviesť denný pohybový program v materských školách a ktorá vykonáva diagnostiku detí na začiatku a na konci školského roka vo všetkých zúčastnených materských školách, je alarmujúce, že až 90 % má chybné držanie tela. Je to dosť odlišné číslo od predchádzajúcich generácií s dostatočným množstvom pohybu. Deti tiež nosia väčšiu záťaž a nesprávny výber tašky môže zhoršiť zlé držanie tela.

Ďalším uhlom pohľadu je naskladnenie nových kolekcií. Väčšina dodávateľov naskladňuje tovar na jar a do júna má na sklade celú kolekciu. Na druhú stranu ešte nie sú najžiadanejšie položky vypredané, čo sa už v auguste môže stať.

Tento rok je ale špecifický. Mnohým výrobcom dochádzajú zásoby. Napríklad batohy Lego a Bagmaster pre prvákov budú k dispozícii až koncom júna. Začiatkom júna Arsuna, a koncom júna aj česká značka Stil budú k dispozícii.
Problémy s dodávkami nového tovaru majú aj dcérske spoločnosti takých veľkých nemeckých spoločností, ako sú Hama, Herlitz a Ergobag. Ich tovar sa síce už naskladnil, ale veľmi rýchlo sa aj vypredal a ďalšie dodávky budú až v júli.

Pokiaľ Vás doma pri výbere zatiaľ nič neoslovilo, tak je možné v roku 2022 ešte počkať. Tovar, u ktorého budeme mať potvrdené, že sa v dohľadnej dobe naskladní, sa budeme snažiť čo najskôr zverejniť v našom e-shope - vrátane jeho množstva.

 Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

27.05.

Školské aktovky Oxybag nová kolekcia 2022

Tohtoročné modely zaujmú novou, vylepšenou konštrukciou, ktorá sedí lepšie na chrbte. Nechýbajú ani obľúbené licenčné motívy Frozen alebo Minecraft!

22.03.

Herlitz aktovky a batohy 2022

Ergonomicky skvele padnúce tašky predstavujeme v nových designoch pre rok 2022.

16.03.

Batohy coocazoo 2022

Školské batohy od cca 4., 5. triedy s dokonalým posuvným chrbtovým systémom. Pokiaľ chcete, aby Váš školák mal čo do ergonómie to najlepšie!

MenuX

InformaceX