Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Nemalo by to byť príliš vzdialené od termínu nástupu do školy.
Ideálny čas pre výber školskej aktovky alebo batohu je práve v tomto období, teda v júni alebo júli.
Prečo?
Taška musí dieťaťu veľkostne sedieť, a pokiaľ ju kúpite rok vopred, tak veľkosť tašky nemusí byť ideálna. Iste si hovoríte, že za Vašich školských rokov tento problém nikto neriešil.
Dnes je to ale dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Podľa MUDr. Chlupovej, neurologičky, ktorá sa snaží zaviesť denný pohybový program v materských školách a ktorá vykonáva diagnostiku detí na začiatku a na konci školského roka vo všetkých zúčastnených materských školách, je alarmujúce, že až 90 % má chybné držanie tela. Je to dosť odlišné číslo od predchádzajúcich generácií s dostatočným množstvom pohybu. Deti tiež nosia väčšiu záťaž a nesprávny výber tašky môže zhoršiť zlé držanie tela.

Ďalším uhlom pohľadu je naskladnenie nových kolekcií. Väčšina dodávateľov naskladňuje tovar na jar a do júna má na sklade celú kolekciu. Na druhú stranu ešte nie sú najžiadanejšie položky vypredané, čo sa už v auguste môže stať.

Tento rok je ale špecifický. Mnohým výrobcom dochádzajú zásoby. Napríklad batohy Lego a Bagmaster pre prvákov budú k dispozícii až koncom júna. Začiatkom júna Arsuna, a koncom júna aj česká značka Stil budú k dispozícii.
Problémy s dodávkami nového tovaru majú aj dcérske spoločnosti takých veľkých nemeckých spoločností, ako sú Hama, Herlitz a Ergobag. Ich tovar sa síce už naskladnil, ale veľmi rýchlo sa aj vypredal a ďalšie dodávky budú až v júli.

Pokiaľ Vás doma pri výbere zatiaľ nič neoslovilo, tak je možné v roku 2022 ešte počkať. Tovar, u ktorého budeme mať potvrdené, že sa v dohľadnej dobe naskladní, sa budeme snažiť čo najskôr zverejniť v našom e-shope - vrátane jeho množstva.

Aktualizacia k 25. 7. 2022:
Aktovky a príslušenstvo LEGO bohužiaľ stále čaká na odbavenie v Hamburgu. Termín dodania bol výrobcom opäť posunutý a zatiaľ nebol nový oznámený.
Herlitz Ultralight designy 2022 a Herlitz LOOP lopta - 13. 8. 2022
Ergobag Prime aj Satch 2022 - už čoskoro! Prelom júla a augusta
Boll Smart 24, School Mate - polovica augusta
Stil batohy junior - polovica augusta
Pixie Crew - 9. 8. 2022
Baagl Harry Potter - začiatok augusta

Kolekcia 2022 Stil a a Ars una už boli naskladnené :-)


 Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

14.11.

Tipy na darčeky - spoločenské hry

V dnešnej dobe zapojiť deti doma do iných aktivít ako sú hry na počítači alebo tablete býva čoraz viac zložitejšie. A tak sme dali s kolegyňami hlavy dohromady a vybrali pre Vás doskové hry, ktoré doma s deťmi rady hráme. Rozdelenie podľa veku sme si u niektorých dosiek upravili, ale uvádzame aj odporúčaný vek od výrobcu.

14.09.

Ako správne obúvať deti?

Je správne nosiť barefoot topánky alebo naopak topánky s vytvarovanou podporou klenby? Čo je pri výbere podstatné?

30.08.

Školské pomôcky – vychytávky a zaujímavosti

Vedeli ste, že existuje zvýrazňovač so zmizíkom, že gumovacie pero s vymeniteľnou náplňou môžete mať aj v modernom designe? A veľa ďalšieho.

07.06.

Kedy vyberať školskú tašku pre prváčika?

Ideálny čas pre výber školskej tašky je v júni a júli.

MenuX

InformaceX