Dosky alebo box na zošity?

Školské dosky, boxy na zošity, malé, veľké, kartónové, plastové.... Možností, kam uložiť zošity a učebnice, aby sa v aktovke alebo batohu nezmačkali a neohýbali rohy, je veľa. V článku sa dozviete, aký je rozdiel medzi boxom a doskami na zošity a že existujú aj odľahčené varianty.
 

Klasické kartónové dosky na zošity v množstve motívov

Ide o najbežnejší typ školských dosiek na zošity vyrábaných vo veľkosti A4 a A5. Zatváranie majú na gumičku. Väčšina značiek ich vyrába v rovnakom motíve, ako batohy a aktovky, tak aby spolu ladili. Prváčikom väčšinou stačí iba veľkosť A4, kam sa zmestia aj zošity A5 a s pribúdajúcim učením môžete dokúpiť aj dosky A5.
Kartonové desky na sešoty


Boxy na školské zošity a učebnice

Box je hlbší ako dosky, proti otvoreniu slúži gumička a zmestí sa do neho viac zošitov, ale zase je o niečo ťažší. Zatváranie a obsluha dosiek je o niečo náročnejšie kvôli 3 klopám. Pokiaľ hľadáte ľahší variant, nájdete v ponuke aj plastové dosky a boxy na zošity.

Box na sešity


Plastové dosky a boxy

Plastové dosky majú 3 klopy, rovnako ako kartónový box na zošity. Klopy sa dajú spojiť, potom je manipulácia jednoduchšia. Plastovému boxu chýba vrchná plocha, takže do neho môžete vkladať zošity aj keď je priamo v aktovke. Väčšina výrobcov má v zadnej časti aktovky gumu alebo aspoň prepážku, ktorá udrží box na svojom mieste. Ich obrovskou výhodou je nízka hmotnosť.

Plastové boxy
Plastové desky na sešity

Značky coocazoo a Step by Step vyrábajú tiež organizátory do školských batohov a aktoviek. Zakladač má 3 vrecká na zošity a učebnice. Do aktovky ho pripevníte pomocou háčikov.

Zvážili sme za Vás:
TypHmotnost
školský box A4380 g
školské dosky A4300 g
školský box A5190 g
plastový box A4190 g
školské dosky A5160 g
plastové dosky A4130 g


Ako teda z tej veľkej ponuky vybrať?

Pre prváčikov budú najjednoduchšie na obsluhu klasické kartónové dosky a z odľahčených variantov plastový box, ktorý je možné nechávať v aktovke. Pre staršie deti môžete vyberať z celej ponuky, podľa potrieb a šikovnosti školákov.

Späť na výpis noviniek
Ako správne vybrať školskú tašku? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Licencované produkty

Aktuálne

21.03.

Skúsili sme: 3 postupy zdobenia veľkonočných vajíčok s deťmi

Veľká noc sa blíži! Chystáte sa tento rok zdobiť vajíčka s deťmi? Ukážeme vám 3 techniky, ktoré možno ešte nepoznáte.

16.02.

Reflexné samolepky, prvky, prívesky a blikačky!

Aby boli vidieť! A to nielen menšie deti, ktoré chodia len s doprovodom, ale aj tie staršie! Tipy na reflexné prvky a iné.

05.12.

Vianočné tvorenie s deťmi

Vyrábate radi? Návody na stromček pre väčšie alebo anjelika pre tie malé. Spríjemnite si čakanie na Ježiška a darčeky.

22.11.

Ako vyrobiť adventný kalendár pre deti?

Vianočné tvorenie s deťmi môže zahŕňať aj ozdobu sáčkov na výrobu adventného kalendára. Ako na to?

MenuX

InformaceX